לבנון: "פעיל חיזבאללה נהרג בפיצוץ מתקן האזנה ישראלי"

סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית מדווחת כי מזל"ט ישראלי השמיד מתקן האזנה שהטמינה ישראל, לטענתם, סמוך לעיירה צור בלבנון. לפי הדיווח, בפיצוץ נהרג אדם אחד והאזור נחסם. לדיווח אין אישור מכל מקור ישראלי

פיצוץ בלבנון. ארכיון (רויטרס)

סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית מדווחת כי אדם אחד, ככל הנראה פעיל חיזבאללה, נהרג בפיצוץ של מתקן האזנה, שלטענתם, הטמינה ישראל סמוך לעיירה צור שבלבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סמוך לשעה 15:45 היום סיור של המודיעין גילה מתקן זר באזור הכפר עדלון", נאמר בהודעה של צבא לבנון שצוטטה באתר. "במהלך הכנות לפיצוץ המתקן, האויב הישראלי פוצץ אותו, כשהוא הורג אזרח שהיה בקרבת המקום".

עוד מדווחת סוכנות הידיעות כי ככל הנראה מזל"ט ישראלי הוא שפוצץ את המתקן. בעקבות האירוע נחסם האזור. בדובר צה"ל סרבו להתייחס לדברים.

לפני שנתיים דיווחה רשת הטלוויזיה של חיזבאללה כי כלי טיס של חיל האוויר תקף אתר שבו הוצב מכשור, שלטענת גורמים שם, העביר לארץ חומר מודיעיני - אחרי שדבר קיומו נחשף.

גורמים בחיזבאללה טענו שאנשיהם חשפו במקום ציוד אלקטרוני ששימש להעברת מידע מודיעיני לישראל. באותו חודש חשפו בחיזבאללה את תמונותיו של "מתקן ריגול" דומה, שלדברי גורמים בארגון, הותקף גם הוא על ידי צה"ל אחרי שנחשף בידי הרשויות בלבנון.