גנץ מסכם את המבצע: "המאבק לא תם"

הרמטכ"ל פירסם פקודת יום ובה סיכם את 50 ימי הלחימה במבצע "צוק איתן". לדבריו, המבצע אולי הסתיים, אך המאבק עדיין לא תם. "אנו ניוותר ערוכים לכל התפתחות", הדגיש רב אלוף גנץ. עוד הבהיר הרמטכ"ל במכתבו: "לא הופתענו – התכוננו"

"המאבק לא תם". גנץ (חדשות 2)

כשבוע לאחר תום מבצע "צוק איתן", פירסם היום (ג') הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ פקודת יום לכל חיילי ומפקדי צה"ל, בסדיר, בקבע ובמילואים. במכתבו סיכם הרמטכ"ל את 50 ימי הלחימה והבהיר: "'צוק איתן' הגיע לסיומו, אך ייתכן כי לא תמו ימי הקרב, ובוודאי לא תם מאבקנו ארוך השנים. אנו ניוותר ערוכים לכל התפתחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא הופתענו - התכוננו", ציין גנץ. "כוחות האוויר, היבשה והים הפגינו גמישות בהפעלת הכוח ופעלו בעוצמה אדירה, כשהם חמושים בטכנולוגיות מתקדמות ומדויקות, מלווים במודיעין איכותי, מרושתים ומתקשרים זה עם זה בזמן אמת ומגובים במערך לוגיסטי תומך".

"פגשתי אתכם בטייסות, בשייטות, בבסיסים ברחבי הארץ ובאזורי הקרבות, וראיתי בעיניכם את ניצוץ הנחישות ואת המוכנות להסתער קדימה", הוסיף הרמטכ"ל. "ערכי השליחות והדבקות במשימה בליבכם - ובראש הכוח, המפקדים. לחמתם בקור רוח מול אש תופת, בבניינים ממולכדים ובמנהרות אינסופיות - ועמדתם בהצלחה במשימה אליה נשלחתם".

"ראיתי בעיניכם את ניצוץ הנחישות". גנץ (דובר צה"ל)

"ארגוני הטרור בעזה ספגו מהלומה כואבת", טען הרמטכ"ל, "רבים מאוד מפעיליהם וממפקדיהם נפגעו. הם איבדו אמצעי לחימה, תשתיות ויכולות אסטרטגיות, אותם צברו במשך שנים. צה"ל ניטרל באופן פעיל את איום המנהרות, הגן על יישובינו מול ניסיונות התקפיים בחזית וסיכל אותם. ירי האויב על יישובינו נתקל בכיפת ברזל שנפרסה מעל ראשי אזרחי ישראל. מול אויב ציני ואכזר, שלא היסס להציב את אזרחיו כמגן אנושי, התעקשנו ושמרנו על ערך חיי האדם ועל ערכי המוסר והלחימה שלנו".

בדבריו התייחס גנץ גם לאובדן ולשכול שהביאה עמה הלחימה לעשרות משפחות בישראל. "במערכה איבדנו מפקדים ולוחמים משכמם ומעלה - חברים ואחים שהתייצבו למשימה, לחמו לצידנו ונפלו בעודם חותרים למגע", כתב הרמטכ"ל. "הכאב והצער שלנו על מותם מוארים בעוז הרוח שבו פעלו, שימשיך להיות לנו למצפן. אנו שולחים את תנחומינו למשפחות השכולות ומבטיחים לפעול להשבתם של כלל חללינו לגבולם. נישא תפילה להחלמתם המהירה של פצועינו - נלווה אותם ונתמוך בהם בהתמודדותם, מחויבים להם כפי שהם מחויבים לנו".