פלסטיני ניסה לדרוס חיילים ונורה

חשד לניסיון פיגוע במעבר אייל הסמוך לקלקיליה: פלסטיני שככל הנראה ניסה להסתנן לישראל, ניסה על פי החשד לדרוס חיילים שעמדו במקום. הם פתחו לעברו באש ומצבו הוגדר אנוש

סוכל ניסיון לדריסת חיילים בשרון: גבר פלסטיני נורה כ-100 מטר ממעבר אייל, הנמצא מערבית לקלקיליה, לאחר שניסה לחצות את אזור גדר הביטחון עם קבוצת מסתננים ולאחר מכן לפגוע בחיילים. מצבו של התוקף מוגדר אנוש, ובצה"ל חוקרים את נסיבות המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי מדובר בקבוצה של שוהים בלתי חוקיים פלסטינים, שניסתה להיכנס לתוך שטח ישראל, והחיילים שנמצאו באזור זיהו את הסיכון וניסו למנוע את החדירה לשטח ישראל.

נהג הרכב המסחרי שהיה אמור לקלוט את השוהים הבלתי חוקיים ולהבריח אותם לתוך ישראל ניסה לדרוס חייל, שביצע לעברו נוהל מעצר חשוד. הרכב לא עצר, ועל כן ביצע אחד מ"פ מחטיבת כפיר ירי לעבר הנהג, שנפגע בראשו.

ניסיון החדירה סוכל

אמבולנס הוזעק למקום והחל לטפל בפצוע, שמצבו הוגדר אנוש ולא יציב. לאחר שקיבל טיפול בשטח פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא. חשוד נוסף נפצע ברגלו באורח קל. כל השוהים הבלתי חוקיים שנמצאו בכלי הרכב, נלקחו לחקירה.

היום בצהריים הוסר החשש לפיגוע באזור השרון: התרעה על כוונה לבצע פיגוע הובילה להקמת מחסומים באזור כפר יונה וצומת גלילות, ובהמשך אותר רכב חשוד בכביש 444, נהגו נלקח לחקירה והמשטרה הודיעה על חזרה לשגרה.

אזור החיפושים בשרון, היום

ראש עיריית כפר יונה אפי דרעי ציין, טרם מעצרו של החשוד, כי הסיורים באזור הוגברו. "למוקד שלנו הגיעו המון פניות מתושבים לחוצים אבל אני רוצה להרגיע אותם כי הפעילות היא מחוץ לתחומי העיר", אמר.