הוסר החשש מפיגוע בשרון: נעצר חשוד

בעקבות התרעה על חדירת מחבל, הציבה המשטרה מחסומים באזור השרון והמרכז ופתחה בסריקות נרחבות. כעבור כשעה וחצי אותר הרכב החשוד באזור טייבה והנהג נעצר והועבר לחקירה. תושבים רבים נכנסו ללחץ והתקשרו לדווח‎

הוסר החשש לפיגוע במרכז: התרעה על כוונה לבצע פיגוע הובילה להקמת מחסומים באזור כפר יונה וצומת גלילות. אחרי שעתיים של חשש אותר רכב חשוד בכביש 444, נהגו נלקח לחקירה והמשטרה הודיעה על חזרה לשגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר המאוחרות ביצעו כוחות גדולים של משטרה וכוחות ביטחון סריקות נרחבות בכפר יונה ובכל היישובים הסמוכים. באזור הורגשה תנועה ערה של כוחות גלויים וסמויים ושל רכבי ביטחון, ובחלק מהכבישים נרשמו עומסי תנועה.

"אף אחד לא לוקח סיכון", הסביר קצין בכיר במשטרה בעת הסריקות. אך, המחסומים הרבים והנוכחות הערה של כוחות הביטחון עוררו דאגה בקרב תושבי האזור. "היינו בחצר, שמענו את זה ונכנסו פנימה", סיפרה קרן קישיק, מנהלת גן "השובבים של קרן" בכפר יונה לחדשות 2 Online בזמן האירוע. "ההורים התקשרו אלי חלקם בפאניקה אבל הם סומכים עלינו".

אזור החיפושים, היום

"פניות רבות מתושבים לחוצים"

"אני ממש דואגת ממה שיכול לקרות כי לא נמסרים הרבה פרטים", הוסיפה אם לתינוקת, תושבת כפר יונה שהתקשתה להרגיע את החשש. "הגננת אמרה לי שהגן נעול אבל אני לא יודעת מה יכול לקרות".

שמוליק, בעל מכולת בכפר יונה, סרב להתרגש. "אלה שמנסים לעשות את זה לא כדאי להם להתקרב אלי לאזור, אני מזהיר אותם כבר מעכשיו", אמר. "אנחנו ממשיכים רגיל ואני לא סוגר בשום פנים ואופן".

ראש עיריית כפר יונה אפי דרעי ציין, טרם מעצרו של החשוד, כי הסיורים באזור הוגברו. "למוקד שלנו הגיעו המון פניות מתושבים לחוצים אבל אני רוצה להרגיע אותם כי הפעילות היא מחוץ לתחומי העיר", אמר.