סמל שחר שלו הובא למנוחות: "עבורו המלחמה נגמרה עכשיו"

בבית העלמין בחיספין שברמת הגולן הובא למנוחות סמל שחר שלו, תושב אלוני הבשן בן 20, שמת אתמול מפצעיו לאחר שנפצע לפני יותר מחודש מפיצוץ מטען בחאן יונס. "ילד שמח עם לב זהב", ספד לו אביו, "חמישה שבועות וחצי נענו בין ייאוש לתקווה"

מאות בני אדם ליוו היום (שני) למנוחות את סמל שחר שלו ז"ל, בן 20 מאלוני הבשן, לוחם בחטיבת הצנחנים שמת אתמול מפצעיו בבית החולים רמב"ם בחיפה - לאחר שנפצע אנושות ב-23 ביולי מפיצוץ מטען בחאן יונס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שחר שלנו, ילד שמח שאין כמעט אף אחד שיכול לכעוס עליו באמת", ספד לו בדמעות אביו שמעון. "ביום חמישי, בערך 10 שעות לפני שנכנסתם לעזה, כתבת לנו בקבוצה המשפחתית 'אוהב אתכם'. מאז לא שמענו ממך ואותך. מיום רביעי, שישה ימים אחרי שנכנסתם, כשבאו להודיע לנו שנפצעת אנוש, חיינו השתנו".

"חמישה שבועות וחצי היינו בבתי חולים וראינו איך כל עם ישראל נרתם לעזרה. כשביקשנו תרומה של טסיות דם עבורך, ראינו איך כולם מתגייסים", הוסיף האב. "אפילו היום, כמעט שבוע מאז שפרסמנו את הבקשה ואחרי שבכל מקום פרסמו שיש מספיק ופורסם כבר שנפטרת - עדיין קיבלנו טלפונים שמציעים תרומת טסיות דם".

שחר שלו ז"ל (באדיבות המשפחה)

"עבור שחר המלחמה נגמרה"

"חמישה שבועות וחצי נענו בין תקווה לייאוש וחמישה שבועות וחצי היו לנו להיפרד ממך. דיברנו אותך, שרנו לך, סיפרנו לך מה קורה ביישוב, בארץ, עם החברים שלך. דבר אחד לא סיפרנו לך - שנאלצו להוריד לך את הרגליים וששלושה חברים שלך מהצוות נהרגו. אתמול, כשהרופאים קראו לנו ואמרו שאפסה תקווה, נאספנו ליד מיטתך, נפרדנו ממך והרשינו לך ללכת לדרכך. רק אז בפעם הראשונה סיפרנו לך ששם בשמיים תפגוש את חבריך".

גם מפקד גדס"ר צנחנים, סגן אלוף ירון שרוני, ספד ללוחם שנפל בקרב. "כמה קיווינו שלא כך ניפגש. עבור שחר המלחמה נגמרה עכשיו - משדה הקרב בחאן יונס, מוקף בחבריו, לשדה הקרב האישי בסורוקה וברמב"ם, עטוף בהוריו, אחיו ואחיותיו", אמר.

"שחר צעד בראש חבריו לצוות ולפלוגה בלחימה ברצועת עזה, סייע באיתור ובהשמדת מנהרות ובפגיעה במחבלים, עד שנפגע בעצמו", הוסיף שרוני. "שחר נפגע תוך כדי התקפה על מתחם מבוצר של חמאס אזר במרכזו מנהרת לחימה לשטח ישראל. לדאבוננו שחר נפגע קשות, אך תוך כדי סוכך בגופו על חברו לצוות ומנע פגיעה קטלנית גם בו. שחר הצטרף לרשימת החיים הנצחיים של אלו אשר בגבורתם כתבו פרקי מורשת של ארץ אהובה".

"ילד שמח עם לב זהב" (חדשות 2)

בפיצוץ נהרגו 3 חיילים נוספים

שחר נולד באלוני הבשן שבגולן. הוא הניח אחריו זוג הורים, שמעון ונעמי, וכן שישה אחים ואחיות. הוא התחנך במוסדות החינוך בגולן ובתנועת בני עקיבא, שם שימש כמדריך. בהמשך למד בישיבה התיכונית 'חיצים' שבאיתמר ובמכינה הקדם צבאית 'ארזי הלבנון' במעלה אפרים. לפני כשנה וחצי התגייס לחטיבת הצנחנים סיים מסלול והפך ללוחם.

במהלך הניסיונות להציל את חייו של שלו, נאלצו הרופאים לקטוע את שתי רגליו. באמצע השבוע שעבר, כשצוות חדשות 2 ביקר את הוריו של החייל, הם סיפרו כי הם "מתרכזים במלחמה על חייו" וכי "המצב לא נראה טוב". היום ביקש אביו של שחר, שמעון שלו להודות לצוות הרפואי על עבודתו המסורה. "שחר שלנו היה גיבור", אמר. "וכאנשים מאמינים אנו טוענים שאם הקדוש ברוך הוא רצה אותו, אין לנו מה להוסיף".

שחר דאובר, פז אליהו ולי מט ז"ל

בפיצוץ המטען בחאן יונס נהרגו שלושה לוחמים נוספים: סמ"ר שחר דאובר (20) מקיבוץ גניגר, סגן פז אליהו (22) מקיבוץ עברון וסמ"ר לי מט (19) מאילת. שלו פונה במצב אנוש, ולא שב להכרתו במהלך המאבק על חייו.