בנתיב העשרה זועמים: "צה"ל הסיר האבטחה"

שבוע אחרי שמבצע צוק איתן הסתיים נדהמו תושבים במושב שעל גבול עזה לגלות שפלוגת הלוחמים שהוצבה במקום עזבה מבלי להודיע, ככל הנראה לאחר שלא באו להחליפם: "תקלה חמורה מאוד, הפקירו אותנו". דובר צה"ל: "כוח גבעתי נמצא ביישוב למשימות הגנה ושמירה"

לוחמים סמוך לגדר עם עזה (רויטרס)

פרסום ראשון: תושבי מושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון, הצמוד לגדר הביטחון עם רצועת עזה, הופתעו הלילה (שני) לגלות שפלוגת הנח"ל שהוצבה במקום כדי לשמור על היישוב עזבה - מבלי שאף כוח אחר של צה"ל יחליף אותם. דובר צה"ל: "כוח של חטיבת גבעתי נמצא ביישוב נתיב העשרה למשימות הגנה ושמירה על היישוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים ביישוב נתיב העשרה יצרו, לטענתם, קשר עם מפקדת החטיבה והאוגדה לאחר שגילו שהחיילים עזבו, ושם אמרו להם שמדובר בתקלה. ככל הנראה, החיילים שהיו אמורים להחליפם לא הגיעו בזמן.

יו"ר הוועד המקומי של נתיב העשרה, פנינה רוגולסקי, אמרה לחדשות 2 Online כי בצבא בודקים את העניין הזה. "נראה שהמפקדים הבכירים לא יודעים מה קורה שם, הבטיחו לנו שיהיה פה כוח כל הזמן בתוך היישוב ואין פה אף אחד, איזה מין דבר זה? איך זה קורה? - זו תקלה חמורה". באשר לטענות צה"ל כי יש חיילים מחוץ ליישוב היא אמרה: "אין דבר כזה, מחוץ ליישוב זה עזה, כרגע לא שומרים עלינו".

התושבים המומים: "נשארנו חשופים" (רויטרס)

"זה ממש לא לעניין ובעיני הדבר החמור הוא שהם פשוט קמו והלכו מבלי להגיד שום דבר ואנחנו נשארנו פה חשופים", אמר אחד התושבים. "רבים מודעים לכך מהבוקר והם המומים. לא ברור איך זה קרה, ועוד זמן קצר כל כך אחרי המבצע. פשוט הפקירו אותנו".

תושבת נוספת אמרה: "לא ציפיתי שמשהו כזה יקרה, אני ממש לא מאמינה. ובזמן שאנחנו מדברים אף אחד לא בא". מקרה דומה קרה בכפר עזה ביום שישי, אז החיילים עזבו לפתע מבלי הודעה מוקדמת - ורק יום לאחר מכן הוחלפו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כוח של חטיבת גבעתי נמצא ביישוב נתיב העשרה למשימות הגנה ושמירה על היישוב. פריסת הכוחות בתוך היישוב נקבעת בהתאם לשיקולים מבצעיים והערכות מצב".

בצה"ל סירבו להתייחס לשאלת פלוגת הלוחמים שעזבה הלילה את היישוב.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv