שוב זליגת אש מסוריה: פצמ"ר התפוצץ בגולן

קרבות עזים מתנהלים בין צבא אסד לבין המורדים סמוך לגבול עם ישראל באזור קוניטרה. פצצת מרגמה נפלה בשטח פתוח בישראל ולא גרמה לנפגעים או לנזק. מרחב קוניטרה הוכרז שטח צבאי סגור וחקלאים שעבדו בשטח פונו

זליגת הירי מסוריה נמשכת: פצצת מרגמה שנורתה במהלך הקרבות באזור קוניטרה התפוצצה הבוקר (שני) בשטח פתוח בצד הישראלי של רמת הגולן. איש לא נפגע ולא נגרם נזק, אך המרחב הוכרז כשטח צבאי וחקלאים שעבדו במטעים הסמוכים פונו מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהעבר השני של הגבול, נמשכת הבוקר הלחימה העזה בין פעילי ג'בהת אל-נוסרה לבין כוחותיו של הנשיא באשר אל-אסד סמוך למעבר ולמתקן האו"ם הנמצא במרכזו. בשלב זה טרם הצליחו הצדדים להשיג הכרעה בקרבות, והדים של הירי הבלתי פוסק נשמעים היטב ברחבי רמת הגולן. במהלך סמלי, הורידו המורדים את דגל אסד המתנופף מזה שנים בקוניטרה ומתכוננים להניף דגל חלופי במקומו.

הדגל שהוסר, השבוע (חדשות 2)

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת על אש מרגמות עזה באזור ועל ירי מקלעים של שני הצדדים. עוד נמסר כי לפחות טנק אחד מצבא סוריה השתתף בלחימה הבוקר, ואף עמד בסמוך לגדר הגבול. במקביל להמשך הלחימה, מנסים אנשי האו"ם לברר את מקום הימצאם של 44 אנשי הצוות מפיג'י, שנשבו על ידי אנשי ג'בהת אל-נוסרה.

אתמול: מזל"ט סורי יורט מעל קוניטרה

בנוסף לירי שזולג בימים האחרונים לישראל בתדירות מוגברת, יירט אתמול צה"ל מטוס זעיר ללא טייס, שעל פי הערכות במערכת הביטחון שייך לצבא סוריה ונועד לפקח אחר פעולות המורדים באזור קוניטרה. כלי הטיס יורט על ידי מערכת "פטריוט" של חיל האוויר, ללא נזק או נפגעים.

מז"לט סורי יורט, ארכיון (חדשות 2)

"לא נאפשר כל פגיעה בריבונות שלנו או ניסיון לפגוע באזרחינו וחיילינו בצפון הארץ, בין אם במכוון או שלא במכוון", הדגיש אתמול שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. "השבועות האחרונים הוכיחו כי סבלנותנו לניסיונות פגיעה בנו היא מועטה, ואם מישהו ינסה לבחון אותנו, נדע להגיב באופן תקיף".

במערכת הביטחון ממשיכים לעקוב בדריכות אחר השינויים על גדר הגבול לנוכח הקרבות, לסייע לכוח האו"ם הנמצא באזור בכל מה שנדרש ולהסתכל על הלוחמים של ארגון הטרור המסונף לאל-קעידה, בתקווה שהם ישמרו מרחק ולא יגררו את ישראל לעימות חזיתי בגזרת הצפון.