בקרב יריות: פקחי האו"ם נמלטו

אש הלילה בגולן הסורי: קבוצה של 40 אנשי או"ם מהפיליפינים פתחו באש על שוביהם המשתייכים למורדים במשטר אסד והצליחו להימלט בחזרה לבסיס או"ם מאובטח. אתמול נמלטו 32 פיליפינים לישראל, אך קבוצה של 40 חיילים מפיג'י עדיין מוחזקת בידי המורדים בשטח סוריה

אנשי או"ם בגולן, בסוף השבוע (קבוצת תקשורת צפון)

דרמה הלילה בגולן הסורי: במהלך קרב יריות לילי נמלטו 40 חיילי או"ם מהפיליפינים ממורדים במשטר הסורי שהשתלטו על אזור הגבול בימים האחרונים, והם נמצאים כעת במתקן מאובטח של האו"ם בשטח סוריה. אתמול נמלטו עוד 32 אנשי או"ם מסוריה לישראל. כעת, מוחזקים בידי המורדים קבוצת חיילי או"ם מפיג'י.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, באישון לילה החל קרב יריות בין חיילי האו"ם לבין שוביהם במרחק של כ-10 ק"מ לערך מקו הגבול עם ישראל. לא דווח על נפגעים בקרב המורדים במשטר אסד במהלך הקרב, ואין נפגעים בוודאות בקרב החיילים הפיליפינים.

החיילים הצליחו להשתלט בחזרה על מספר רכבי או"ם, והם נמלטו בעזרתם לבסיס מאובטח של ארגון האומות המאוחדות שנמצא במרחק מסוים מהמקום בו הוחזקו, בשטח סוריה. החיילים דיווחו למפקדתם כי הם הצליחו להילחץ, ובכך תמה הפרשה בה הוחזקו 72 חיילים פיליפינים בידי המורדים, לאחר ש-32 חיילי או"ם הצליחו להימלט אתמול (שבת) לישראל.

עם זאת, בידי המורדים - חלקם חברי קבוצות הקשורות לאל קעידה - מוחזקים עדיין קבוצה בת 44 חיילים לערך של אנשי או"ם מהפיליפינים. הם מוחזקים במרחק של 8 ק"מ מהמקום בו הוחזקו החיילים הפיליפינים, והם עדיין מוגדרים נעדרים.

החיילים מוצבים בגולן ככוח של האו"ם שהוצב כחיץ בין ישראל לסוריה בסיומה של מלחמת יום כיפור, כחלק מהסכם הפסקת האש שנחתם בתחילת 1974.