מנוחת הלוחם: כשהרמטכ"ל גנץ התיישב לקפה בת"א

אחרי 50 ימי לחימה קשים ושעות שינה מעטות במסגרת מבצע "צוק איתן, התפנה סוף סוף החייל מספר 1 לקפה של שבת בצהריים בשכונת רמת החייל שבצפון תל אביב. גנץ נראה נינוח למדי - וכנראה שהיה לו הרבה מה לספר

גנץ בבית הקפה (חדשות 2)

אחרי 50 יום של לחימה וגם ביקורת שספג מחברי הקבינט על ניהול מבצע "צוק איתן", התפנה הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ לנשום עמוק ולשתות כוס קפה בשבת ראשונה של הפסקת אש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גנץ צולם, סוף סוף לא במדים אלא בלבוש אזרחי, כשהוא מנהל שיחה עם אשתו רויטל באחד מבתי הקפה ברמת החייל שבצפון תל אביב. הרמטכ"ל נראה נינוח למדי, והוא נשען לאחור תוך כדי השיחה. סביר להניח שגם לו, כמו לחיילי מילואים רבים שסוף סוף שוחררו הביתה, היה הרבה מאוד מה לספר, בגבולות ביטחון המידע כמובן.

במהלך הלחימה ספג גנץ ביקורת מקרב שרים בקבינט, בין היתר על דבריו שזכו לכותרת "נאום הכלניות", שאותם אמר עת יצאו כוחות צה"ל מרצועת עזה. "יש פה קיץ חם", אמר אז גנץ, "הסתיו יבוא אחריו. הגשם ישטוף את אבק הטנקים. השדות יוריקו ו'דרום אדום' במובן החיובי של המילה של כלניות, פרחים ויציבות יהיו פה להרבה מאוד שנים קדימה".

הוא הוסיף כי הוא "משוכנע שהציבור סביב עוטף עזה יכול לחזור לבתיו ולחיות את חייו בצורה טובה ואיכותית כפי שהיה קודם". הדברים הללו עוררו זעם בקרב כמה משרי הקבינט, שאמרו במהלך מבצע "צוק איתן" כי הם משדרים עמדה שלפיה "הצבא רק רוצה 'לסגור את העסק'".