דיווח: "משקיפי האו"ם בסוריה נמלטים לישראל"

רשת "אל ג'זירה" מדווחת כי כוחות או"ם המוצבים בחלקה הסורי של רמת הגולן חצו את הגבול לישראל, בעקבות חילופי אש שהתפתחו בין חמושי המורדים למשקיפים. על פי הדיווחים אין נפגעים בתקרית הירי

משקיפי או"ם במעבר קוניטרה (קבוצת תקשורת צפון)

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת על חילופי אש שהתפתחו היום (שבת) בין משקיפי האו"ם הפיליפינים ברמת הגולן הסורית לבין חמושים מארגון "ג'בהת אל-נוסרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, רשת אל-ג'זירה דיווחה כי חלק מכוחות האו"ם המוצבים ברמת הגולן עברו לצדו הישראלי של הגבול, בניסיון להימלט מאימת החמושים הקיצוניים.

על פי הדיווח, חמושים פתחו בירי לעבר מחנה בו שהו 40 ממשקיפי האו"ם. לפי חלק מהדיווחים אף חייל פיליפיני לא נפגע בתקרית האש.

ביום חמישי האחרון דווח כי הארגון הסוני הקיצוני "אל-נוסרה" - המוביל את הלחימה בכוחות אסד באזור מעבר קוניטרה - חטף 43 מאנשי כוחות אונדו"ף של האו"ם, האחראים על שמירת הביטחון באזור.

כוחות האו"ם בסוריה. ארכיון (רויטרס)

המורדים השתלטו על מעבר קוניטרה

ביום רביעי השבוע הודיע הפלג הסורי של אל קעידה כי השתלט על מעבר הגבול בין ישראל לסוריה באזור העיר קוניטרה, לאחר קרבות עזים שהתנהלו באזור במהלך כל שעות היום.

במסגרת הלחימה המתרכזת סמוך לגבול עם ישראל, תקפו המורדים את מעבר קוניטרה המשמש לתנועה של כוחות וארגונים בינלאומיים. המורדים פתחו בירי ארטילריה ופגזים לצידו הסורי של המעבר, דבר שהביא לזליגה של שלוש פצצות מרגמה שהתפוצצו במטעים הסמוכים לגבול בשטח ישראל.