תיעוד: כך נראה ההרס בשכונת סג'עייה מהאוויר

אחרי הקרבות הקשים בין לוחמי צה"ל למחבלי חמאס במבצע "צוק איתן", מפרסמים הפלסטינים סרטון המתעד את ההרס בשכונת סג'עייה ממבט על. בסרטון נראים רבים מבתי השכונה כשהם חרבים לחלוטין

ההרס מלמעלה

ארבעה ימים לאחר כניסתה של הפסקת האש בין ישראל לחמאס לתוקף, מתבררים אט אט ממדי ההרס שהותירה הלחימה ברצועת עזה. סרטון שהועלה ליוטיוב אתמול, חושף את שכונת סג'עייה ההרוסה על ידי תיעוד אווירי מעל חורבות השכונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון, שמספק מבט על הבניינים והרחובות ההרוסים, ממחיש עד כמה קשים היו הקרבות בין כוחות צה"ל למחבלי חמאס בין הסמטאות והבתים.

בתמונות שפורסמו נראים חלק מבתי השכונה כשהם הרוסים לחלוטין. רבים מהבתים עדיין ניצבים במקומם, אך ברור כי התושבים שעזבו את השכונה כבר לא יכולים לשוב ולהתגורר בהם.

בתי השכונה החרבים (רויטרס)

הקרב שגבה את חייהם של 13 לוחמי גולני

הקרבות בסג'עייה החלו עם כניסת כוחות צה"ל לשכונה במהלך ימיו הראשונים של מבצע "צוק איתן", במטרה לאתר מנהרות התקפיות של החמאס, שנחפרו מבתי השכונה לכיוון שטח ישראל.

באחד הימים הראשונים לקרב בשכונה שנחשבת למעוז החמאס, נהרגו 13 לוחמי גולני בשורה של תקריות אש. באחת התקריות נהרגו שבעה לוחמים של החטיבה, לאחר שהנגמ"ש בו נסעו ברחובות השכונה עלה על מטען והתפוצץ.