תיעוד: מחבל דורס שוטרות מג"ב בירושלים

הפיגוע בבירה לפני 10 ימים, שבו נפצעו קל-בינוני חמש שוטרות מג"ב לאחר שנפגעו מרכב בו נהג צעיר פלסטיני, צולם במצלמות אבטחה סמוכות והיום הותר לפרסם את הסרטון הקשה. המחבל נורה על ידי שוטר ומאבטחים ונלכד

עשרה ימים לאחר פיגוע הדריסה בירושלים שבו נפגעו חמש שוטרות מג"ב ושני אזרחים, הותר לפרסום תיעוד האירוע הקשה: בתמונות המצמררות ממצלמת האבטחה הפרוסה באזור, נראים רגעי האימה שבהם שעט המחבל במכוניתו לעבר הצעירות שחצו את הכביש במעבר חצייה בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בבוקר פורים סמוך לשעה 09:50 בבוקר. השוטרות היו בדרכן לבסיס מג"ב בירושלים כשהמחבל פגע בהן באמצעות רכבו. בתמונות הקשות הוא נראה כשהוא עולה על המדרכה על מנת לפגוע בהן. למרבה המזל, למרות הפגיעה, השוטרות והאזרחים נפצעו באורח קל ובינוני בלבד וכבר שוחררו מבית החולים.

מיד לאחר הפגיעה המשיך המחבל הדורס, מוחמד סאלימה בן ה-22 מראס אל-עמוד, בנסיעה פרועה עד שמכוניתו נעצרה. הוא יצא מכלי הרכב כשהוא חמוש בסכין קצבים, אך שוטר מג"ב ומספר מאבטחים שעברו במקום במקרה הצליחו לירות לעברו ולנטרל אותו. הוא נעצר והועבר לחקירת כוחות הביטחון.

היום, בתום חקירה מאומצת של היחידה המרכזית של מחוז ירושלים, בשיתוף השב"כ, הוארך מעצרו של החשוד ובקרוב יוגש נגדו כתב אישום. מהחקירה עולה כי החשוד נסע ביום הפיגוע ברכבו בכביש 1 מכיוון צפון לדרום. כשהגיע סמוך לבסיס מג"ב הבחין בלוחמות העומדות במעבר חציה, חזר עם המכונית לאחור, האיץ מהירות ודרס אותן.

חקירת המקרה התנהלה במפלג לתפקידים מיוחדים בימ"ר ירושלים. החשוד הודה בחקירתו במיוחס לו וטען כי במהלך השבוע שקדם לאירוע תכנן לבצע פיגוע נגד יהודים, רכש גרזן והניח אותו ברכבו. הוא הודה כי בבוקר הפיגוע יצא מביתו על מנת לחפש אחר קורבנות, כשהגיע סמוך לבסיס יהודאי והבחין בלוחמות העומדות במעבר החציה, החליט לפגוע בהן.