סמל נתנאל ממן הובא למנוחות: "היה ילד מדהים"

מאות בני אדם הגיעו לחלקה הצבאית בבית העלמין לגן יבנה, ללוות בדרכו האחרונה את סמל נתנאל ממן בן 21, שמת הבוקר מפצעיו בבית החולים, שבוע לאחר שנפגע מרקטה בדרום. ממן הוא ההרוג ה-71 של מבצע "צוק איתן". חבריו: "הייתה לנו הזכות להכיר אותו"‎

בחלקה הצבאית בבית העלמין בגן יבנה הובא היום (שישי) למנוחות סמל נתנאל ממן (21) מגן יבנה שנפגע מרקטה בשבוע שעבר. הבוקר נפטר ממן מפצעיו לאחר שבוע בו נאבקו הרופאים בבית החולים קפלן ברחובות ובבית החולים בילינסון בפתח תקווה על חייו. ממן הוא ההרוג ה-71 של מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבית העלמין הגיעו מאות בני אדם - ובהם משפחתו, מכריו, וחיילים עמם שירת. למסע ההלוויה הגיע גם יו"ר ש"ס אריה דרעי כדי לחלוק כבוד אחרון לנתנאל, שאביו עומד בראש סיעת ש"ס בגן יבנה. "דיברתי עם סבתא, היא מחכה לך למעלה ותשמור עליך", ספד לו אביו מעל לקברו. "היית ילד מדהים", אמר בכאב.

נתנאל ממן שימש כטכנאי בחיל החימוש והשתתף בלחימה, אולם דווקא בעורף ארבה לו הסכנה. רקטה שנפלה בגן יבנה פצעה אותו ואת אחיו ומצבו הוגדר בתחילה אנוש. מדובר צה"ל נמסר כי ממן הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו.

"תמיד חייך" (רוני מרדכי)

"אתה תישאר צעיר לנצח, ואצלנו אתה תמיד תהיה יקר ללב", ספד לו עדן, אחד מחבריו, בדף הפייסבוק שלו. "לימדת אותי לעזור לאחר ואף פעם לא לוותר גם אם לא הולך. לא יודע אם יצא לי להגיד לך, אבל אני אוהב אותך מעומק ליבי, הייתה לי הזכות להכיר אדם כמוך".

זירת נפילת הרקטה בגן יבנה

אחת מקרובותיו סיפרה כי "הלב נשבר מהידיעה שאתה כבר לא כאן שכבר לא תשוב, שלא תחייך ותצחק, ושלעולם לא תגדל! היית לי הזכות להכיר ילד כמוך, מצחיק וחברמן. טסנו יחד לטיול של שבועיים ופשוט התאהבתי בך! ילד צנוע ומקסים". היא הוסיפה: "כששמעתי בחדשות שנפצעת לא האמנתי. עצרתי את הטלויזה וצעקתי להורים שלי שזה לא אמיתי".

מכרה נוספת אמרה כי היא לא מעכלת את הבשורה: "אני נזכרת בתקופה שהייתי גרה בגן יבנה, ושהכרנו מהרגע הראשון התחברנו, ילד עם שמחת חיים ילד שתמיד יש לו חיוך על הפנים".