"הרגשנו אבודות". אלה התנאים של טירוניות קרקל

הלוחמים והלוחמות לעתיד בפלוגה נמצאים רגע לפני סיום ההכשרה ושוכנו בבסיס אלמ"ר דרום, לאחר שבבסיס אליו היו אמורות להגיע לא היה מקום. "יש עכברים בכל מקום, 17 בנות בחדר, שירותים לא תקינים וצחנה", מספרות הבנות לאחר שהתנדבו לשירות קרבי. ההורים זועמים גם הם: "זה לא מגיע להם". צה"ל: בונים להם מבנים חדשים

השירותים

עכברים, שירותים לא תקינים, מקלחות מזוהמות וצפיפות. אלה הם תנאי המגורים של פלוגת הטירונים של גדוד הקרקל בדרום. הפלוגה, שבדרך כלל אמורה לסיים את ההכשרה בבסיס הר קרן, הועברה לבסיס אחר במחזור הנוכחי, לאחר שלבסיס נכנסו בני ישיבות - שלא יכולים לשרת יחד עם בנות, כחלק מתנאי שירותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפלוגה שנמצאת בסוף ההכשרה שלה, הועברה לבסיס אלמ"ר דרום בסוף השבוע שעבר, זאת לאחר שנאמר להם שבבא"ח גבעתי אין להם מקום, ולא ניתן להגיע להר קרן בשל בני הישיבות. כשחיילים והחיילות הגיעו לשם באישון לילה, לאחר שבוע שטח הם לא האמינו למראה התנאים המזוויעים שם.

"הרגשנו אבודות"

גם המפקדים סבלו

הפלוגה, שמורכבת ברובה מבנות שהתנדבו לגדוד - שוכנו בחדרים מצחינים. "לקחנו מקל של מטאטא, דפקנו על התקרה ושמעו את כל העכברים, פעם שוכנו כאן פליטים - הרגשנו אבודות לגמרי, אי אפשר לחיות פה אפילו שלושה ימים", סיפרה לחדשות 2 Online אחת החיילות. היו גם בנות שאמרו כי אלמלא הבסיס שהוסב לבני ישיבות, הן לא היו צריכות לספוג את התנאים האלה.

"מוציא את הרוח מהמפרשים"

לדברי חיילי הפלוגה, גם צוות המפקדים נאלץ להתמודד עם התנאים הקשים. היו גם בנות שלא התמודדו עם הצפיפות בחדרים, 17 בנות בחדר לטענתן, בהם לא היו מיטות קומתיים ויצאו לישון בחוץ מתחת לצילייה. "גם חדר האוכל הוא במרחק של 20 דקות הליכה - פשוט סיוט, אנחנו רק מקוות שהמחזור אחרינו לא יסבול ככה", סיפרו.

לכלוך בכל מקום

למרות התנאים הקשים, הבנות והבנים בפלוגה מקווים כבר לסיים את ההכשרה שלהם - ובעוד כשבוע הם יעברו את מסע הכומתה המיוחל. "אלה פשוט תנאים מזעזעים, לא האמנתי שראיתי את זה", סיפר אב לאחת החיילות. "יש להם מוטיבציה כל כך גדולה וזה לא מגיע להם - מוציא את הרוח מהמפרשים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשל שינויים ארגוניים בחטיבה, פלוגת ההכשרות של גדוד הקרקל תוכננה להמשיך את מסלולה בבא"ח גבעתי במקום בבסיס הר קרן, אך בעקבות מבצע "צוק איתן" חל עיכוב בהשלמת בניית המבנים שיועדו לחיילי הפלוגה. תהליך הבנייה יושלם בהקדם, ובסיומו חיילי הפלוגה השוהים כעת בבסיס אלמ"ר דרום יחזרו לבא"ח גבעתי. כמו כן, טענות הכתב בנוגע לבסיס אלמ"ר דרום מוכרות ומטופלות על מנת להביא לפתרונן בהקדם".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv