ההרוג ה-71: החייל נתנאל ממן מת מפצעיו בביה"ח

במשך שבוע שלם נתנאל ממן, חייל בן 21 מגן יבנה נלחם על חייו לאחר שנפצע אנוש מנפילת רקטה באזור אשדוד, אך היום הרופאים בבית החולים בילינסון נאלצו לקבוע את מותו. בכך, מניין ההרוגים במבצע "צוק איתן" עלה ל-71. הוא יובא למנוחות בצהריים בבית העלמין בגן יבנה. חברו ספד: "היתה לי הזכות להכיר אותך"

נתנאל ממן

נתנאל ממן, חייל בן 21 מגן יבנה שנפגע מרקטה בשבוע שעבר, נפטר מפצעיו לאחר שבוע בו נאבקו הרופאים בבית החולים קפלן ברחובות ובבית החולים בילינסון בפתח תקווה על חייו. ממן הוא ההרוג ה-71 של מבצע "צוק איתן". הלוויתו תתקיים היום ב-14:00 בעירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממן שירת כטכנאי בחיל החימוש והשתתף בלחימה. דווקא בעורף ארבה לו הסכנה - רקטה שפגעה ישירות בגן יבנה פצעה אותו ואת אחיו. מצבו הוגדר בתחילה אנוש. אביו של ממן הוא יושב ראש ש"ס בגן יבנה. מדובר צה"ל נמסר כי ממן הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו.

"אתה תישאר צעיר לנצח, ואצלנו אתה תמיד תהיה יקר ללב", ספד לו עדן, אחד מחבריו, בדף הפייסבוק שלו. "לימדת אותי לעזור לאחר ואף פעם לא לוותר גם אם לא הולך. לא יודע אם יצא לי להגיד לך, אבל אני אוהב אותך מעומק ליבי, הייתה לי הזכות להכיר אדם כמוך".

זירת נפילת הרקטה בגן יבנה

אחת מקרובותיו סיפרה כי "הלב נשבר מהידיעה שאתה כבר לא כאן שכבר לא תשוב, שלא תחייך ותצחק, ושלעולם לא תגדל! היית לי הזכות להכיר ילד כמוך, מצחיק וחברמן. טסנו יחד לטיול של שבועיים ופשוט התאהבתי בך!ילד צנוע ומקסים". היא הוסיפה: "כששמעתי בחדשות שנפצעת לא האמנתי. עצרתי את הטלויזה וצעקתי להורים שלי שזה לא אמיתי".

עד ראייה שהגיע למקום סיפר כי הבחינו בנוסעי רכב בורחים עם הישמע האזעקה, וכי ככל הנראה ממן לא הצליח להימלט מהרכב - וכתוצאה מכך נפצע באורח הקשה ביותר וספג פגיעת ראש חמורה. אחיו נפצע באורח קל בלבד מרסיסים בקרקפת, נער בן 16 נפצע מרסיסים ביד וצעירה נוספת לקתה בחרדה.

נתנאל ממן פונה מהזירה במצב אנוש

אופיר לוי, דובר בית החולים "קפלן" ברחובות, אליו פונו הפצועים, סיפר: "לחדר המיון בקפלן הגיעו 4 פצועים מפגיעת רסיסים, פצוע אחד בשנות העשרים לחייו במצב אנוש עם פגיעה רב מערכתית, כולל פגיעת ראש. צוות רב מערכתי נאבק על חייו".