דיווח: מל"ט ישראלי התרסק בעירק

על פי הדיווח, המטוס ללא טייס מסוג "הרמס" התרסק סמוך לנמל התעופה של בגדד. השגרירות האמריקנית במדינה מיהרה לשלוח נציגים לאסוף את שבריו. בתחילת השבוע דיווחו האירנים על הפלת מל"ט ישראלי מאותו הסוג

מל"ט ישראלי נוסף הופל בתוך שלושה ימים? על פי דיווח ברשת "אל מיאדין" הלבנונית שהובא הבוקר (חמישי) גם בסוכנות הידיעות האירנית "פארס", מל"ט (מטוס ללא טייס) ישראלי מסוג "הרמס" התרסק סמוך לנמל התעופה של בגדד, בירת עירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, נציגים של שגרירות ארה"ב במדינה נשלחו לאזור בו התרסק כלי הטיס. הנציגים אספו את שרידי המטוס והעבירו אותם לשגרירות.

נסיבות התרסקות כלי הטיס אינן ברורות, אולם הדיווח מגיע שלושה ימים בלבד לאחר שטענו באירן שהפילו מל"ט ישראלי מאותו הסוג בדיוק - לאחר שחג באזור בו נמצא הכור הגרעיני בנתנז. על פי דיווחי האירנים, המטוס ללא טייס פעל באזור המתקן הגרעיני בנתנז, ככל הנראה בכדי לצלם תמונות.

תמונות שברי המל"ט הוקרנו בתחנת טלוויזיה אירנית בתחילת השבוע. "אנו רואים בכך תוקפנות ישראלית וחציית קווים", נמסר בהודעת משמרות המהפכה של אירן בתחילת השבוע. בהודעה נכתב אף כי אירן שומרת לעצמה את הזכות להגיב לתוקפנות הישראלית באופן פרופורציונלי.

"הפלת מל"ט היא לא עניין פשוט, צריך הרבה מזל לפגוע בו"

גורם לשעבר במערכת הביטחון המתמחה במל"טים הסביר בשיחה עם חדשות 2 Online בתחילת השבוע כי "קשה לומר האם מדובר במל"ט ישראלי או לא. מהאלמנטים שנראים בסרטון ברור שמדובר בכלי טיס כלשהו מפני שרואים את המדחס, אבל קשה להגיד אם זה ישראלי או אפילו אם זה מל"ט".

"הפלת מל"ט היא לא עניין פשוט או קל כי מדובר בכלי קטן בשמיים וצריך הרבה מזל כדי לפגוע בו", המשיך הגורם. "יכול להיות גם שהאירנים בעצמם בנו את המטוס והפילו אותו. מהסרטון נראה שהאירנים אספו את החלקים מן הקרקע וסידרו אותם באופן המוצג, מפני ששברי כלי טיס לא נופלים מהשמיים בצורה הזאת".