דיווח: צבא אסד הפציץ עמדות סמוך לגבול ישראל

כחלק מעליית המדרגה בלחימה סמוך לגבול ישראל ברמת הגולן, מטוסים מצבאו של הנשיא בשאר אסד הפציצו מספר מוקדים שנתפסו על ידי כוחות המורדים. אתמול דיווחו ארגוני זכויות אדם בסוריה כי כוחות המורדים תפסו את השליטה בצדו הסורי של מעבר קוניטרה המשמש לרוב את כוחות האו"ם באזור

גזרת רמת הגולן מוסיפה להתחמם: מטוסים מצבאו של נשיא סוריה בשאר אסד תקפו במהלך הלילה (חמישי) במספר מוקדים הנשלטים על ידי כוחות המורדים בסוריה סמוך לגבול ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההתקפה מצד צבאו של הנשיא אסד בוצעה ככל הנראה כמתקפת נגד בעקבות עליית המדרגה בקרבות בינם לכוחות המורדים סמוך לגבול. סוכנות הידיעות "רויטרס" דיווחה מפיהם של תושבים באזור וכן מפי גורמים בארגוני המורדים כי מדובר בהפגזות כבדות על רקע הלחימה באזור העיירה קוניטרה, שנחשבה עד אתמול למעוז האחרון שנותר בידי אסד באזור הגבול ברמת הגולן.

צבא אסד הפציץ בסמוך לגבול, ארכיון (רויטרס)

אתמול, פתחו כוחות המורדים בירי ארטילריה ופגזים לעבר כוחותיו של אסד בקוניטרה ואף הצליחו להשתלט על צדו הסורי של מעבר הגבול, המשרת לרוב את כוחות האו"ם באזור. גורמים בארגוני המורדים, בהם גם ארגון "אל נוסרה" המסונף ל"אל-קאעידה", טענו כי הם תפסו את השליטה בעיירה, אולם מוקדם יותר טענו באו"ם כי הם אינם יכולים לאשר שמעבר הגבול ושטח העיירה אכן נפלו בידיהם. בתיעוד ראשון מזירת הלחימה שנחשף אמשף ניתן לראות את כוחות המורדים נעים ברחובות קוניטרה, כחלק מהתקדמותם לכיבוש העיר.

ישראל: שני פצועים בעקבות זליגת הירי

בד בבד עם עליית המדרגה בקרבות בקוניטרה אתמול, גבר החשש במערכת הביטחון כי הירי באזור יזלוג לעבר שטח ישראל. צה"ל הנחה כבר בשעות הבוקר את החקלאים העובדים בסמוך לגבול לעזוב את השטח. החקלאים הביעו חשש מפני פגיעה כלכלית, זאת משום שעונת קטיף התפוחים נמצאת בשיאה.

מאוחר יותר נפצע קצין צה"ל  מקליע תועה שנורה לרמת הגולן כחלק מזליגת הלחימה. הוא נותח על ידי כוחות רפואה בשטח ופונה באמצעות מסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה כשמצבו מוגדר קל עד בינוני. בתגובה תקף צה"ל ופגע במטרות של צבא אסד.

חילופי האש בקוניטרה, אתמול (חדשות 2)

לאחר מכן בשעות הערב, אזרח ישראלי כבן 52 נפצע קל מרסיסי פגז טנק סורי, שנורה לעבר ישראל. האיש נפגע בשעה שעבד ביקב באחד מיישובי רמת הגולן. האיש פינה עצמו לקבלת טיפול רפואי ולאחר מכן פונה לבית החולים זיו בצפת, עם רסיס בצווארו. מלבד פגז הטנק שהביא לפציעתו של האזרח, נורו שלוש פצצות מרגמה אל עבר יישוב באזור. לא ידוע על נפגעים בעקבות הנפילות.