החשד לאונס בבסיס: "הבן שלי חף מפשע"

חיילת התלוננה כי ארבעה חיילים בבסיסה נכנסו לחדרה ואנסו אותה בזה אחר זה, ו-4 חשודים נעצרו. אחד החשודים טען כי המעשים בוצעו בהסכמה, ואמו אמרה: "זו לא התנהגות שמתאימה שלו, מאמינה שהוא ישוחרר בקרוב". פרקליטו של אחד החשודים: "המניע לתלונה - פגיעה בשמה הטוב של החיילת"

אילוסטרציה (רויטרס)

פרשת החשד לאונס קבוצתי בבסיס: לאחר שארבעה חיילים נעצרו בחשד לאונס חיילת בבסיס חיל האוויר בחצרים, אמו של אחד החשודים טוענת היום (רביעי) שבנה לא ביצע כל עבירה: "זו בכלל לא התנהגות שמתאימה לבן שלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 Online אמרה האם כי "הבן שלי חף מפשע ואני מאמינה בחפותו, אני חושבת שהוא ישתחרר ממעצר בזמן הקרוב". בנה נעצר אתמול יחד עם שלושה חיילים, ויובא מחר לדיון בהארכת מעצרו. בחקירתו טען הבן ש"היחסים שלי איתה היו בהסכמה. היא ידעה להגיד לי כשלא רצתה משהו".

החייל אמר לחוקרי המשטרה הצבאית כי יחסי המין עם החיילת לא היו אונס: "היינו אחד אחרי השני והיא הסכימה להכל. היא הגיעה להתלונן רק אחרי שבועיים, כי היו עליה שמועות בבסיס".

עו"ד שי רודה (יח"צ)

גורם צבאי: "מדובר במקרה חמור על פניו"

גורם צבאי אמר בתגובה לפרשה כי "מדובר במקרה חמור על פניו". הגורם הדגיש כי המפקדים תמכו בחיילת מהרגע הראשון ועודדו אותה להגיש תלונה במשטרה הצבאית, והוסיף: "אנו נטפל במלוא החומרה בחיילים אם אכן התברר שכך קרה".

סניגורו של אחד החיילים, עו"ד שי רודה, מסר בתגובה: "מרשי מודה בקיום היחסים וטוען שנעשו בהסכמה. המניע להגשת התלונה הוא פגיעה בשמה הטוב של החיילת".

מדובר צה"ל נמסר היום בתגובה: "עם קבלת התלונה נפתחה חקירת מצ"ח והחיילים נעצרו. במקביל המתלוננת מטופלת על ידי מרכז התמודדות ותמיכה (מהו"ת) ומלווה באופן צמוד על ידי מפקדיה".  

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv