חייל איים בנשק – כדי לתפוס טרמפ

לוחם גולני שלא הצליח לתפוס אוטובוס או טרמפ מאזור המוצב בו שהה בשכם, החליט לעצור נהג פלסטיני שעבר במקום ואילץ אותו באיומי נשק לקחת אותו למחוז חפצו. הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון בשימוש לרעה בכוח וצפוי למאסר של כמה חודשים

הורשע בשימוש לרעה בכוח. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית דין צבאי הרשיע אתמול חייל מחטיבת גולני, שהודה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של שימוש לרעה בכוח. על פי ההסדר, החייל צפוי לעונש של 4.5 חודשי מאסר בפועל, והוא ישלם גם פיצויים למתלונן ויורד לדרגת טוראי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף החודש שעבר יצא החייל מאחד המוצבים באזור שכם לעבר כביש סמוך, כדי לתפוס טרמפ להתנחלות יצהר. בזמן שעמד על הכביש הוא הבחין ברכב פלסטיני מתקרב וסימן לו לעצור. החייל עמד עם הנשק האישי בחזית גופו כשהמחסנית בתוך הנשק, והפלסטיני חשב שמדובר בבדיקה ולכן עצר את הרכב.

החייל בדק את תא המטען ותא הכפפות של הרכב ואז נכנס לתוכו והורה לנהג לנסוע ליצהר, בזמן שהקנה של הנשק מופנה אל הפלסטיני. החייל הבחין שהנהג נלחץ מאוד מהמצב וניסה להרגיע אותו.

בשלב מסוים הבחין הנהג במיניבוס פלסטיני שנסע בכביש, וקרא לעבר הנהג בערבית וצעק שחטפו אותו. החייל הורה לו לשתוק וסימן לנהג המיניבוס להמשיך. הנהג הסית את הרכב לתעלה בשולי הדרך, נטש את הרכב ונמלט מהמקום.

עו"ד אמילי שפר עומר-מן מארגון "יש דין", שמייצגת את המתלונן, אמרה בתגובה כי "מדובר באירוע חמור ומזעזע, ויש לקוות שהרשעת החייל שאיים בנשק ללא סיבה תרתיע אנשי כוחות ביטחון אחרים מלהתנהל באופן דומה כלפי האוכלוסייה הפלסטינית. לצערנו, נדירים הם כתבי האישום שמוגשים נגד חיילים בגין עבירות, אף חמורות מזו, שמבוצעות כלפי פלסטינים".