דף חי, חמאס חזר לחפור מנהרות

סימני השאלה התפוגגו: מוחמד דף שרד את ניסיון החיסול ואף שב לתפקד כרמטכ"ל חמאס, שממשיך להיערך לעימות הבא עם צה"ל וחידש את חפירת המנהרות מסביב לשעון. בספטמבר פרסמנו לראשונה כי אחת הפצצות שהוטלה על דף לא התפוצצה

חי ובועט. דף (חדשות 2)

המחבל בעל תשע הנשמות: לאחר חרושת שמועות והכחשות, מתברר כי מוחמד דף שרד את ניסיון החיסול של ישראל במהלך מבצע "צוק איתן" ואף חזר להנהיג את הפעולות הצבאיות של חמאס. מהשטח עולה כי דף חזר להיות פעיל בזרוע הצבאית של הארגון, שחידשה את מלאכת חפירת המנהרות בעזה במלוא המרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישראל מעריכים שהעבודות על חפירת המנהרות נעשות מסביב לשעון באמצעות כוח ייעודי שמונה כאלף פעילים. גם בכל מה שקשור למערך הרקטי חמאס לא קופא על שמריו ומכשיר כוח אדם על מנת לשפר את היכולות לייצור עצמי של רקטות.

בחודש ספטמבר פרסם לראשונה כתבנו אודי סגל כי במהלך התקיפה הראשונה של הבית שבו שהה דף בעזה, בשלהי המבצע הצבאי בעזה, הפצצות שהוטלו על המתחם לא התפוצצו. אחרי זמן קצר, בגל שני של הפצצות, הוטל חימוש נוסף משמעותי והחריב את הבית כולו.

ייתכן כי בזמן הקצר שעבר בין שני גלי התקיפה, הצליח דף להימלט מהמקום. מפקד הזרוע הצבאית של חמאס שהה בוודאות בבית באותה עת. ואשתו וילדיו נהרגו בתקיפה - מכאן שזהו ההסבר היחיד לאי הוודאות האופפת את גורלו.

דף בצעירותו

חמאס אחרי 'צוק איתן': "דף חי וממשיך בתפקידו"

בבוקר שלמחרת תקיפת ביתו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס, אישר גורם מדיני ישראלי כי דף אכן היה היעד, וישראל ניסתה לחסלו, אך לא היה ברור האם הוא עצמו נפגע בתקיפה. בעקבות הפגיעה בבית בעזה, החל באותו ערב חמאס בירי מאסיבי לעבר יישובי הדרום והמרכז.

מיד אחרי התקיפה דחה בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק את הדיווחים וטען כי "דף חי וממשיך בתפקידו". דובר הזרוע הצבאית של חמאס אבו עוביידה טען כי "מוחמד דף הוא המפקד הכללי של הצבא שייכנס למסגד אל אקצה וישחרר אותו".

אבו עוביידה אמנם לא אמר מפורשות כי דף שרד את התקיפה, אך טען כי ישראל "נכשלה כשהפציצה את הבית בו חשבה שנמצא דף - מנהיגי ישראל והמודיעין ישבו מול המסכים וחיכו לפתוח בחגיגות אבל נכשלו".

"נטהר את ארצנו מאחרון הכובשים"

"דף השבית את שמחתכם כבר 25 שנים - הוא החל את דרכו כבר באינתיפאדה הראשונה, עבר מאבנים לרובים ואחר כך לפיגועי התאבדות עד שהביא את הטילים לידי הזרוע הצבאית של חמאס, והטילים הדהימו אתכם והטילו עליכם פחד", הוסיף ואיים הדובר. "אנחנו נטהר את ארצנו מאחרון הכובשים - ארגוני ההתנגדות יוכלו אליכם".

למחרת השתתפו אלפים במסע הלוויה של אשתו ובנו של דף, שנהרגו בתקיפה. ההמונים נופפו בדגלי חמאס, ירו באוויר וקראו: "לנקום בישראל". כלי התקשורת בעזה דיווחו כי לא היו אנשי חמאס בהלוויה.