צפו בתשובה של צה"ל ל"שלל" של חמאס: "תפסנו יותר מרב קו"

לאחר שבחמאס הציגו "שלל" צה"לי בדמות דיסקית, תעודת זהות, קליעים ורב-קו – מגיעה התשובה הצה"לית. "הם ברחו ונטשו את הנשק שלהם, אנחנו לא בתחרות איתם", סיפר סגן מפקד פלוגה שחייל שלו תיעד במצלמת גו-פרו את השלל שנתפס. כך זה נראה

בצה"ל קיבלו בגיחוך את טענת חמאס לפיה מצאו אנשי הארגון חפצים רבים שהשאירו חיילי צה"ל במהלך המבצע הקרקעי בעזה, זאת לאחר שהציגו בכלי התקשורת המקומיים בין היתר כרטיס רב קו, קליעים, דיסקית, מדים, תעודת זהות וגם כלי נשק. בצה"ל התייחסו בביטול לממצאים הללו - ומציגים איך נראה שלל אמיתי שנתפס בלחימה - מאגרי נשק שננטשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך המבצע הקרקעי, הצמידו בדובר צה"ל מצלמת גו-פרו לסגן אלעד, סגן מפקד פלס"ר נח"ל. הוא העביר אותה לקשר שלו, שתיעד בין היתר תפיסות של אמצעי לחימה רבים. באחד המקרים, תיעדה המצלמה את הכוח כשהוא מגיע לבית בצפון רצועת עזה שבו היו מספר כלי נשק.

בין היתר הם מצאו שם רובה קלצ'ניקוב עם כדור בקנה, עובדה שלדברי הקצין מעידה על כך שלוחם חמאס נטש אותו בשטח. כמו כן, נמצא במקום מטען חבלה נגד טנקים, רימונים, אפוד ומחסניות.

"הפלוגה שלי לא השאירה שם ציוד, זה בטוח", סיפר סגן אלעד לחדשות 2 Online, על רקע הסרטון של חמאס. "ככל הנראה מדובר בציוד של פצועים שנשאר. זה קורה כי באירוע שבו יש הרבה פצועים והוא מתרחש בחושך, יש סיכוי סביר שגוזרים מדים ושמים אותם בצד, זה מה שהם בסך הכל הראו וזה כלום, אנחנו תפסנו הרבה יותר מסתם רב קו".

ה"שלל" של חמאס

את הציוד מצאו אלעד ולוחמי הפלוגה בבית פרטי של משפחה. "בין כלי הנשק ואמצעי הלחימה היו גם מיטות, מיטת הורים, מטבח - ממש כמו בית רגיל", סיפר. מיד לאחר מציאת הנשק הם השמידו אותו במקום.

לדבריו, נראה שרבים מלוחמי חמאס פשוט עזבו את החפצים שלהם וברחו כדי להציל את עצמם. "אנחנו בכלל לא בתחרות איתם אבל על פי מה שראינו הם ברחו. אף חייל שלנו לא היה זורק נשק ובורח, אי אפשר להשוות בינינו לבינם", הוא סיכם.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv