פצמ"רים ברמת הגולן - אזרחים מפונים

בעזה שקט, בצפון סוער: מול עיניים ישראליות, המורדים בסוריה מנהלים קרבות עזים נגד צבא אסד בניסיון לכבוש את מעבר הגבול בקוניטרה. הירי זלג לישראל וגרם נזק לכלי רכב. תושבים ותיירים פונו מאזור אביטל

שעות לאחר כניסת הפסקת האש בין ישראל לחמאס לתוקפה, חלה הבוקר (רביעי) התחממות דווקא בגזרה הצפונית: הדי פיצוצים נשמעו ברחבי רמת הגולן בשל חילופי אש כבדים בין כוחותיו של נשיא סוריה באשר אסד לבין המורדים. כתוצאה מהלחימה, זלגו מספר פצצות מרגמה לשטח הישראלי וגרמו לנזק קל. תושבים ואזרחים התבקשו להתפנות מאזור אביטל מחשש לזליגה נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הלחימה המתרכזת סמוך לגבול עם ישראל, תקפו המורדים את מעבר קוניטרה המשמש לתנועה של כוחות וארגונים בינלאומיים. המורדים פתחו בירי ארטילריה ופגזים לצידו הסורי של המעבר, דבר שהביא לזליגה של שלוש פצצות מרגמה שהתפוצצו במטעים הסמוכים לגבול בשטח ישראל. כלי רכב חקלאי ניזוק כתוצאה מהירי, ובצה"ל לא מגיבים בשלב זה. כביש 98 נחסם לתנועה מצומת בראון ועד אלוני הבשן.

ענני העשן בגולן, היום (חדשות 2)

קוניטרה היא נקודת השליטה האחרונה שנותרה בידיו של נשיא סוריה לאורך הגבול עם ישראל ברמת הגולן לאחר ששאר המרחב כבר נתפס בידי ארגוני המורדים השונים. בעקבות הלחימה באזור, הנחה צה"ל את החקלאים העובדים בסמוך לגבול לעזוב את השטח, זאת מחשש לזליגה נוספת של פצצות מרגמה וירי רקטות לשטח ישראל. מבחינת החקלאים, שנמצאים כעת בשיאה של עונת קטיף התפוחים, הדבר מעלה חשש מנזק כלכלי שעלול להפוך למשמעותי אם הגזרה תתחמם ולא יוכלו לשוב לעבודתם.

חילופי האש בקוניטרה, היום (חדשות 2)

ההנחיות שמסר צה"ל באות לאחר שמוקדם יותר במהלך השבוע נורו רקטות לעבר רמת הגולן משטח סוריה. ביום ראשון בשעות הלילה נשמעו שלוש אזעקות ביישובים בצפון הרמה. דוברת המועצה האזורית גולן, דליה עמוס, הודיעה כי אותרו חמש נפילות בשטחים פתוחים אך הוסיפה כי לא ניתנו הנחיות מיוחדות מלבד ההקפדה להישמע להוראות הביטחון בעת אזעקה. תושבים באזור דיווחו כי בעקבות הנפילות נגרמו שיבושים באספקת החשמל.