מת מפצעיו נפגע נוסף מהירי לאשכול

בית החולים סורוקה הודיע כי מת מפצעיו האדם שנפגע אנושות מנפילת הפצמ"ר במועצה האזורית אשכול, כשעה לפני כניסת הפסקת האש לתוקף. מותו של אדם נוסף נקבע כבר בזירת הנפילה. בנוסף לשני ההרוגים נפצעו חמישה בני אדם, אחד באורח קשה, אחד בינוני ושלושה באורח קל

הרוג נוסף בתקרית הפצמ"ר שאירעה שעה קלה לפני הפסקת האש: בית החולים סורוקה בבאר שבע הודיע הערב (שלישי) על מותו של האדם שנפצע היום באורח אנוש כתוצאה מנפילת פצצת המרגמה באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שעה קלה לפני כניסתה לתוקף של הפסקת האש, ירה הערב חמאס מטח כבד של רקטות לעבר יישובי הדרום ועוטף עזה. אדם אחד נהרג בזירת הנפילה, ואדם נוסף נפצע באורח אנוש, אולם כאמור הוא מת מפצעיו כעבור שעות אחדות בבית החולים סורוקה.

בתוך כך, חמישה בני אדם שנפגעו גם הם באותה תקרית עדיין מאושפזים בבית החולים סורוקה בבאר שבע כשמצבו של אחד מהם מוגדר עדיין קשה, אחד פצוע באורח בינוני ושלושה פצועים באורח קל. כוחות רפואה הוזעקו לזירת הנפילה, טיפלו בפצועים ופינו אותם באמצעות מסוק לבית החולים.

כל הפצועים נפגעו מרסיסי פצצת המרגמה בכל חלקי גופם. "ניידות טיפול נמרץ נמצאות במקום וכוח רב של מד"א במקום פועל יחד עם כוחות הרפואה של הצבא", מסר בזמן הטיפול הראשוני מנכ"ל מד"א, אלי בין, לחדשות 2.

20 דקות לפני מועד כניסתה של הפסקת האש לתוקף, נשמעו אזעקות גם בבאר שבע ויישובי הסביבה. מספר דקות לאחר מכן, בשעה 18:52, נשמעו אזעקות פעם נוספת בבאר שבע ויישובי הסביבה. בשעה 18:59, רגע לפני הפסקת האש נשמעו אזעקות גם באשקלון והסביבה. בתוך כך, דקות ספורות לפני השעה שבע, תקף צה"ל בניין רב קומות בשיח זהאייד וכלי רכב בחאן יונס.