רקטה פגעה בחצר גן ילדים באשדוד

הירי מעזה נמשך ללא הפסקה: רקטה פגעה במוסד החינוכי שהיה ריק מאדם. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם למקום. ראש העיר יחיאל לסרי: "1 בספטמבר הוא לא תאריך קדוש". מחצות: יותר מ-90 רקטות נורו לעבר ישראל

ירי הרקטות לעבר אשדוד הסתיים בנס: בזמן שרבים מהורי הילדים בדרום אינם בטוחים אם שנת הלימודים כלל תיפתח בשל המצב הביטחוני, רקטה פגעה בשעות הצהריים (שלישי) בחצר של גן הילדים שהיה למרבה המזל ריק מאדם והתקרית הסתיימה ללא נפגעים. צוותי מד"א טיפלו בשלושה נפגעי חרדה. מאז חצות בוצעו יותר מ-90 שיגורים לעבר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הירי הבהיר ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי, כי האפשרות ששנת הלימודים לא תיפתח כסדרה בשבוע הבא - עומדת על הפרק. "אנחנו יודעים שערך החיים הוא ערך קדוש ביהדות, אך ל-1 בספטמבר אין שום ערך של קדושה", אמר לסרי. "זה יכול להיות גם ב-10, גם ב-15. צריך להשלים את המערכה מול חמאס ורק אז לפתוח את שנת הלימודים בצורה מסודרת, כמו שצריך".

מוקדם יותר הבוקר פגעה רקטה שנורתה מרצועת עזה ישירות בבית באשקלון, שניות לאחר שהאזעקה העירה את בני המשפחה המתגוררים בו. בעקבות הירי נגרם נזק כבד למבנה. למרות שלא הספיקו להגיע למרחב המוגן, באורח פלא אף אחד מבני המשפחה לא נפגע.

"כולם היו במיטות וישנו בזמן שהייתה האזעקה", סיפר לחדשות 2 האב יובל. "מיד רצנו אני ואשתי להעיר את הילדים ואיך שיצאנו מחדר השינה והערנו אותם, נפל הטיל בחדר השינה שלנו. החדר נהרס לגמרי, התקרות בחצי מהחדרים קרסו וזכוכיות עפו, אבל למזלנו יצאנו בנס".

גן הילדים שנפגע (דודו אוחנונה)

"הייתי במיטה ואמא באה להעיר אותי, ופתאום אני רואה שהכל אש ולהבות", סיפר נאור, אחד מילדי המשפחה. "התחלתי להילחץ, לא ידעתי מה לעשות, חשבתי שאני חולם אבל קמתי והבנתי שזה אמיתי".

אל זירת הנפילה המבהילה מיהרה להגיע אמו של יובל כהן, סבתם של הילדים, המתגוררת באחד המושבים הסמוכים. מי שהתגייס להרגיע את הסבתא הנסערת היה ראש העיר, איתמר שמעוני, שהגיע גם הוא למקום. "אין לך מה לדאוג, הכל בסדר, הכל יטופל, את צריכה לשמוח שכולם יצאו בשלום", אמר לה.

הבית שנפגע באשקלון (חדשות 2)