שני בתי ספר הותקפו הלילה ברצועת עזה

חיל האוויר תקף הלילה יותר מ-21 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה, ביניהן שני בתי ספר מהם נרשמו שיגורים לעבר ישראל. כמו כן הופל בניין מגורים בן 13 קומות. חמאס מסר כי בתגובה לפעילות צה"ל, ירה טילים לעבר תל אביב ולעבר חיפה

במקביל לירי הרקטות, נמשכות תקיפות חיל האוויר ברצועה: מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הלילה (שלישי) תקף חיל האוויר יותר מ-21 מטרות טרור, בהן בניינים המהווים מוקדי פיקוד ושליטה של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווח, בבניינים שהותקפו היו דירות ששימשו את ארגוני הטרור לתכנון פעילות. באחת הדירות פעל אתר לייצור אמצעי לחימה. בנוסף לכך תקף צה"ל שני מתחמי בית ספר במרכז ובצפון רצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר כי במהלך השבוע האחרון בוצע ירי חוזר ונשנה לעבר יישובי עוטף עזה מתוך בית הספר היסודי לבנים, "עלי בן אבי טלב", הממוקם בפאתי שכונת זייתון. בית הספר, המשמש כמחסה פליטים, הותקף יותר מ-26 שעות לאחר תחילת פעילות אזהרת אוכלוסייה הקוראת להתפנות משטח בית הספר.

במהלך המבצע בוצעו שיגורים נוספים ממרחב הסמוך לבית הספר לעבר אזור אשדוד. מחמאס נמסר כי "בתגובה להרס המגדלים ירינו ארבעה טילי M-75 לעבר תל אביב, וטיל R-160 לעבר חיפה".

תקיפות בעזה, ארכיון (AP)

חיל האוויר הרס את אחד הבניינים הגבוהים ביותר בעזה

על פי דיווחים פלסטיניים, בהפצצת בניין בן 13 קומות הלילה, נפצעו יותר מ-20 בני אדם. בבניין הגדול, המכונה גם "המתחם האיטלקי", שכנו משרדים של משרד השיכון הפלסטיני כמו גם דירות מגורים ומרכז קניות.

טרם תקיפת המגדל הגבוה, שאיכלס כ-70 משפחות, הופעל נוהל "הקש בגג". במסגרת הנוהל, נורו שני טילי אזהרה קטנים באמצעות כלי טיס של חיל האוויר על גג הבניין. מטרת הנוהל היא להניס את יושבי המקום ולהודיע להם כי הבניין עומד להיות מותקף.

מספר דקות לאחר ירי האזהרה, כך על פי דיווח של עדי ראייה, נורו ארבעה טילים לעבר המבנה בן 13 הקומות שהותירו אותו על סף קריסה. מאות מתושבי השכונה המתגוררים בסמוך למבנה, התפנו מהאזור מחשש שהמבנה יקרוס על בתיהם.