פגיעה באשקלון, 21 פצועים קל

אחרי שקט של מספר שעות במהלך הלילה, שוב הופעלו אזעקות מהדרום ועד למרכז. סמוך ל-06:30 נורה מטח לישראל. באשקלון פגעה רקטה ישירות בבית. בין הפצועים קל: 5 ילדים. בתל אביב יורטה רקטה על ידי כיפת ברזל

גם ביומו ה-50 של מבצע "צוק איתן" - הירי מרצועת עזה נמשך ביתר שאת: בשעה שישראל וחמאס דנות באפשרות להפסקת אש, נורה הבוקר (שלישי) מטח רקטות כבד לעבר ישראל. אזעקות נשמעו בגוש דן, בשפלה, באשקלון ובאשדוד. רקטה פגעה ישירות בבית באשקלון וגרמה לנזק כבד במקום. 21 בני אדם נפצעו קל מרסיסי זכוכית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קול האזעקה החריד את דיירי הבית באשקלון, שלא הספיקו להגיע למרחב המוגן ורק בנס לא נפגעו. "רצנו אני ואשתי להעיר את הילדים ובאותו זמן הטיל נפל בחדר השינה", סיפר יובל כהן, אב המשפחה, לחדשות 2. "התקרה קרסה, זכוכיות עפו, אבל למזלנו יצאנו בנס".

הבית שנפגע באשקלון

יירוט בשמי ת"א

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לזירת הנפילה באשקלון העניקו טיפול רפואי ל-21 נפגעים באורח קל משברי זכוכית, בהם שלושה ילדים בני 5-8. כמו כן טופלו 30 נפגעי חרדה. כל הנפגעים פונו לבית החולים ברזילי בעיר. במקביל יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה שנורתה לעבר גוש דן. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בניין סמוך שנפגע

האקווריום נשאר שלם (חדשות 2)

צה"ל תקף 15 מטרות ברצועה 

במהלך הלילה המשיך צה"ל בתקיפותיו ברצועת עזה. יותר מ-15 מטרות הותקפו, בהן בניינים ששימשו מוקדי שליטה של חמאס.

בין היתר הותקפו בניינים, דירות המשמשות את ארגוני הטרור לתכנון פעילות טרור ובאחד מהם אתר לייצור אמצעי לחימה. בנוסף, צה"ל תקף מתחמים בשני בתי ספר במרכז הרצועה ובצפונה, מהם בוצע ירי תלול-מסלול לעבר שטח מדינת ישראל.

אמש, סמוך לשעה 22:15, נשמעה אזעקה בקריית שמונה, מטולה וביישובים במועצות האזוריות בגליל העליון ובמבואות החרמון בעקבות ירי רקטות מלבנון לעבר שטח ישראל. רקטה אחת נפלה סמוך למושב באצבע הגליל, אחת נוספת התפוצצה סמוך לגבול עם לבנון. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל השיב בירי ארטילרי לעבר המקור האש.

לאחר הערכת המצב של צוות החירום העירוני בראשותו של ראש העיר ניסים מלכה ונציגי הצבא הוחלט כי בשלב הזה לא ייפתחו מקלטים בקריית שמונה, וההנחיה לתושבים היא לחזור לשגרה. על פי הערכות הצבא מדובר בירי בודד של גורמים פלסטינים כהזדהות עם המתרחש בעזה.

מדובר בפעם השנייה בתוך יומיים שבה גם גזרת הצפון נכנסת למעגל הלחימה, לאחר שבלילה שבין שבת לראשון נורו מספר רקטות מלבנון ומסוריה לעבר צפון ישראל. שתי רקטות שנורו אז מלבנון התפוצצו סמוך לבית בכפר דרוזי בצפון. שני בני אדם נפצעו באורח קל ועוד 23 לקו בחרדה.