תיעוד: צה"ל מפציץ מגדל מגורים בעזה

צה"ל ממשיך במדיניות "הסרת הכפפות": על פי דיווחים המגיעים מעזה, חיל האוויר תקף את אחד הבניינים הגבוהים בעיר. כתוצאה מהתקיפה חלק מהבניין הופל. הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים בהפצצה

הבניין שנפגע, הבוקר (רויטרס)

חיל האוויר הפציץ והרס את אחד המגדלים הגבוהים ביותר בעזה. על פי דיווחים פלסטיניים, בהפצצה נפצעו למעלה מ-20 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

תקיפה של חיל האוויר הלילה (שלישי) גרמה הרס רב למגדל בן 13 הקומות, אך לא ברור האם הוא קרס עד היסוד. בבניין הגדול המכונה גם "המתחם האיטלקי" שכנו משרדים של משרד השיכון הפלסטיני כמו גם דירות מגורים ומרכז קניות. בצה"ל לא הגיבו לדיווח אודות ההפצצה.

טרם תקיפת המגדל הגבוה שאיכלס כ-70 משפחות, הופעל נוהל "הקש בגג". במסגרת הנוהל, נורו שני טילי אזהרה קטנים באמצעות כלי טיס של חיל האוויר על גג הבניין. מטרת הנוהל היא להניס את יושבי המקום ולהודיע להם כי הבניין עומד להיות מותקף.

מספר דקות לאחר ירי האזהרה, כך על פי דיווח של עדי ראייה, נורו ארבעה טילים לעבר המבנה בן 13 הקומות שהותירו אותו על סף קריסה. מאות מתושבי השכונה המתגוררים בסמוך למבנה, התפנו מהאזור מחשש שהמבנה יקרוס על בתיהם.

 

 

 

 

 

 

 

 

במהלך הלילה תקף צה"ל תקף יותר 15 מטרות טרור, ביניהן בניינים ששימשו כמוקדי שליטה של חמאס.

עוד הותקפו בניינים, דירות המשמשות את ארגוני הטרור לתכנון פעילות טרור ובאחד מהם אתר לייצור אמצעי לחימה. בנוסף, צה"ל תקף מתחמים בשני בתי ספר במרכז הרצועה ובצפונה, מהם בוצע ירי תלול-מסלול לעבר שטח מדינת ישראל.

 

אתמול דיווחו הפלסטינים על סיכול ממוקד שבוצע בשעות הצהריים, בכלי רכב שנסע באזור סג'עייה. על פי הדיווחים, בתקיפה נהרגו שלושה בני אדם.

בתקיפה נוספת מהאוויר, אומרים בצה"ל, נפגעו מספר מחבלים סמוך לעיירה ג'באליה שבצפון הרצועה.‎ בנוסף, תקף צה"ל בור שיגור בחצר בית ספר בעזה ממנה נורו היום רקטות לעבר ישראל. מוקדם יותר היום טען חמאס כי אנשיו תפסו מל"ט של צה"ל. בצה"ל מיהרו להכחיש את הדיווח וטענו כי הוא אינו נכון.