דיווח: 3 הרוגים בחיסול נוסף ברצועת עזה

הפלסטינים מדווחים על פגיעה ברכב באזור סג'עייה בה נהרגו 3. בצה"ל מכחישים טענת חמאס לפיה תפסו מל"ט ישראלי. במקביל, גורם פלסטיני אמר כי כל הפלגים הסכימו להפסקת אש בת חודש. בישראל מאשרים שיש הצעה כזו

נמשך הירי לעבר יישובי הדרום כמו גם התקיפות ברצועת עזה: הפלסטינים מדווחים על סיכול ממוקד בשעות הצהריים (שני) בכלי רכב שנסע באזור סג'עייה. על פי הדיווחים, בתקיפה נהרגו שלושה בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקיפה נוספת מהאוויר, אומרים בצה"ל, נפגעו מספר מחבלים סמוך לעיירה ג'באליה שבצפון הרצועה.‎ עוד תקף צה"ל בור שיגור בחצר בית ספר בעזה ממנה נורו היום רקטות לעבר ישראל.

מוקדם יותר היום טען חמאס כי אנשיו תפסו מל"ט של צה"ל. בצה"ל מיהרו להכחיש את הדיווח וטענו כי הוא אינו נכון.

במקביל, ממתינה הנוסחה החדשה של מצרים להפסקת אש לאישוריהם של הצדדים. על פי ההצעה המצרית, תיכנס לתוקף הפסקת אש מיידית למשך חודש, ובמקביל לכניסת הפסקת האש לתוקף, ייפתחו באופן מיידי המעברים לרצועת עזה.

גורמים ישראלים אמרו כי הם מכירים את המהלך וטענו כי מצרים הפעילה לחץ על חמאס כדי שיקבל את הצעתה. גורם פלסטיני אמר לסוכנות הידיעות AFP כי כל הפלגים הפלסטינים בעזה קיבלו את ההצעה המצרית.

"לעצור את השואה נגד הפלסטינים". משעל (AP)

משעל: "לעצור את השואה נגד הפלסטינים"

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, דרש מנשיא ארצות הברית להתערב לאלתר במשבר המתמשך בין ישראל לחמאס וקרא לו לפעול להפסקת "השואה נגד הפלסטינים", כלשונו.

בריאיון שהעניק תחת אבטחה כבדה לאתר החדשות Yahoo, פנה משעל לאובמה וביקש שיפגין את אחריותו מתוקף מעמדו לבלימת ישראל. "אני מבקש ממך, כמנהיג המדינה החזקה בעולם, לקרוא לישראל להפסיק את תוקפנותה בעזה", אמר משעל בשפה האנגלית. "אני מבקש ממך לקרוא לישראל להסיר את המצור, לפתוח את המעברים ולבנות מחדש את עזה. אלו הדרישות שלנו".

בהמשך דבריו הגדיר משעל את פעילות צה"ל בעזה כ"שואה", ואף השווה את צמרת ההנהגה הישראלית לזו של גרמניה הנאצית. "הם הורגים אלפי אזרחים, ילדים, נשים, הורסים שכונות שלמות, מסגדים ובתי חולים", טען משעל בתקיפות. "מה ההבדל בין מה שהם עושים לבין מה שעשו הנאצים בשנות ה-30 וה-40?".

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, אודי סגל, גאנם איברהים וירון שניידר.