מחצית מהמועמדים לגיוס לצה"ל בעקבות "צוק איתן": טוב למות בעד ארצנו

סקר מיוחד שנערך על ידי מכון "גיאוקרטוגרפיה" בעבור "פורום הפיס לחינוך" ויוצג מחר בכנס במדיטק בחולון, מעלה כי 49% מבני 17-18 בישראל מסכימים עם האמרה "טוב למות בעד ארצנו". נתון דומה מלמד על הסכמה כי תפקיד הלוחם בצה"ל הוא התורם ביותר לביטחון. ובקרב כמה מהם עלתה המוטיבציה להתגייס עקב המבצע?

מחצית מבני הנוער לפני גיוס מסכימים שטוב להקריב את חייהם למען המדינה בעקבות מבצע "צוק איתן": מנתוני סקר חדש שנערך במיוחד על ידי מכון "גיאוקרטוגרפיה" בעבור "פורום הפיס לחינוך" שיתקיים מחר (שני) במדיטק בחולון, עולה כי מחצית מבני הנוער בישראל העתידים להתגייס לשירות ביטחון בשורות צה"ל מסכימים עם האמרה "טוב למות בעד ארצנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"טוב למות בעד ארצנו" (חדשות 2)


307 נערים ונערות בגילאי 17-18 העומדים לפני גיוס לצה"ל השתתפו בסקר, מהם השיבו 49% כי הם מסכימים עם האמרה "טוב למות בעד ארצנו": 23% מסכימים מאוד עם האמרה בעוד 26% השיבו כי הם די מסכימים עמה. 27% ענו "ככה ככה". לעומתם, 13% אמרו שהם לא כל כך מסכימים כי "טוב למות בעד ארצנו" ואילו 9% ענו שהם כלל לא מסכימים. 2% השיבו שהם לא יודעים.

מוטיבציה בגיוס לצה"ל (חדשות 2)


61% מהנשאלים ענו בחיוב לשאלה האם בעקבות המבצע, עלתה המוטיבציה שלהם להתגייס לצה"ל: 29% ענו כי המבצע העלה מאוד את רצונם להתגייס, כשליש השיבו כי "צוק איתן" די העלה את הרצון לעלות על מדים. לעומתם, 9% דווקא השיבו כי המבצע הוריד את המוטיבציה שלהם להתגייס לצבא: 5% ענו שהמבצע די הביא להורדת המוטיבציה, בעוד 4% ענו שמאוד.

מעטים השיבו כי המוטיבציה לגיוס ירודה (רויטרס)


49% מבני הנוער שהשתתפו בסקר הסכימו עם האמרה לפיה תפקיד הלוחם הוא התורם ביותר לביטחון, מהם 18% ענו שהם מאוד מסכימים לאמרה בעוד 18% השיבו שהם די מסכימים. כחמישית השיבו "ככה ככה" בכל הנוגע להסכמתם עם האמרה, 17% ענו שהם לא כל כך מסכימים ו-12% כלל לא הסכימו עמה.

תפקיד הלוחם-התורם ביותר לביטחון המדינה? (חדשות 2)