ירי גם מלבנון ומסוריה, פצועים קל בבאר שבע

בעוד הלחימה בעזה נמשכת, גזרה נוספת מתחממת: שתי רקטות ששוגרו מצידו הלבנוני של הגבול נפלו סמוך לבית בגליל המערבי. צה"ל השיב באש מרגמות אל מעבר לגבול. במקביל, שני בני אדם נפצעו קל מרסיסי רקטה בבאר שבע. מאוחר יותר נורו מטחים לעבר צפון רמת הגולן - חמש רקטות נפלו בשטחים פתוחים ודווח על פגיעה ברשת החשמל

הירי נמשך, ארכיון (רויטרס)

לאחר יממה של שיגורים בלתי פוסקים לעבר הדרום - גזרה נוספת מתחממת: אזעקה נשמעה בשעות הערב (שבת) ברחבי הגליל, בעכו והסביבה. תושבים רבים דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעו באזור. לאחר בדיקה קצרה התברר כי שתי רקטות נפלו סמוך לבית בכפר דרוזי בצפון. למקום הוזעקו כוחות משטרה ומד"א שמבצעים סריקות לאיתור רסיסים. במהלך הלילה נורו מטחים נוספים לעבר יישובים בצפון רמת הגולן, וחמש רקטות שנורו מסוריה נפלו בשטחים פתוחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המרכז הרפואי לגליל בנהריה קלט 25 נפגעים מהירי לצפון, ביניהם ילדה בת שמונה עם חתך בראשה מקריסת גג רעפים וגבר כבן 35 שסבל מחבלות בגופו. מצבם של השניים קל. השאר סווגו כנפגעי הלם וחרדה. בין 25 הנפגעים נמנו שמונה ילדים בני שנתיים עד 14. רוב הפצועים שוחררו במהלך הלילה, ובשעות הבוקר נותרו מאושפזים ארבעה פצועים, שמצבם מוגדר קל.

"בהמשך הלילה יסתיימו הבדיקות ויינתן הסיוע של הצוות הסוציאלי לאחריו צפוים חלק גדול מהנפגעים להשתחרר לבתיהם", הודיע מנכ"ל המרכז הרפואי לגליל, ד"ר מסעד ברהום . בעקבות הירי, העבירה ישראל מסר חריף ללבנון והבהירה כי צה"ל רואה בלבנון אחראית לכל ירי הנעשה משטחה.

כשלוש שעות לאחר מכן, סמוך לשעה 1:40 בלילה, נשמעו שלוש אזעקות ביישובים בצפון רמת הגולן. דוברת המועצה האזורית גולן, דליה עמוס, הודיעה כי אותרו חמש נפילות בשטחים פתוחים אך הוסיפה כי לא ניתנו הנחיות מיוחדות מלבד ההקפדה להישמע להוראות הביטחון בעת אזעקה. תושבים באזור דיווחו כי בעקבות הנפילות נגרמו שיבושים באספקת החשמל.

יותר מ-100 רקטות נורו לישראל במהלך יום שבת

במקביל לירי שבוצע לעבר הכפר הדרוזי בגליל המערבי, נשמעה אזעקה גם באזור הדרום, כשרקטות שנורו לעבר העיר באר שבע התפוצצו בלב שכונת מגורים. למרבה המזל, שני בני אדם נפצעו קל בלבד מרסיסים, ובכך נמנע נזק חמור אף יותר. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו להם טיפול רפואי ראשוני במקום ופינו אותם לבית החולים סורוקה בעיר. במקביל, אותרה זירת נפילה נוספת בבאר שבע של רקטה נוספת שנורתה מעזה. לא היו נפגעים בזירת הנפילה השנייה.

זירת הנפילה בצפון הארץ, הערב (חדשות 2)
הירי הזה מצטרף ליותר מ-100 רקטות שנורו מרצועת עזה ליישובי ישראל ביממה האחרונה. עוד קודם לכן, סמוך לשעה 20:00 שוגרו רקטות לעבר גוש דן והשפלה, ומערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שתיים מהן. אזעקה נשמעה גם בנמל התעופה בן גוריון, שהפך בשבועות האחרונים ליעד אסטרגי שבאמצעותו מנסה חמאס להפר את שגרת החיים בישראל.

ועל רקע התסכול של רבים מתושבי הדרום לנוכח הפגיעה בחייהם, אמר הערב השר וחבר הקבינט גלעד ארדן כי ישראל קרובה יותר לכניסה קרקעית מחודשת לעזה מאשר להסדרה. "האם ההכרעה הזו כבר התקבלה? לא. אבל אנחנו קרובים אליה יותר משהיינו אי פעם", אמר השר ארדן בריאיון לחדשות 2.

החמאס: "איומי ישראל לא מפחידים אותנו"

עוד אמר השר כי "אנחנו לא יכולים לחזור למצב של מעברים פתוחים כדי שהחמאס יבנה מחדש את כל היכולות שהוא איבד במבצע הזה והוא איבד הרבה מאוד יכולות - את המנהרות, חלק נכבד מהמערך הרקטי שלו וכמה מראשי הארגון בסיכולים הממוקדים של צה"ל".

אחת מזירות הנפילה בבאר שבע (חדשות 2)
"חמאס ממשיך לירות וזה לא עובד. כרגע מדיניות התגובה של ישראל, כך אני מעריך, יש קשר בינה לבין הקרבה שלנו למבצע קרקעי", הדגיש השר וחבר הקבינט. "החמאס ממשיך בהתשה ואנחנו בכתישה מהאוויר, אבל זה לא מצב שיכול להימשך שבועות ארוכים. תכלית של מבצע קרקעי יכול להיות כיבוש מלא ומיטוט שלטון החמאס, או התקפות נקודתיות על חטיבות הארגון".

סאמי אבו זוהרי דובר חמאס הגיב בעמוד הפייסבוק שלו לדברי השר ארדן בחדשות 2: "האיומים הישראליים בפתיחתה מחדש של מלחמה קרקעית לא מפחידים את חמאס, אנחנו מוכנים לשמור על עמנו. עזה הייתה ותישאר קבר לפולשים".