הירי לעבר ישראל לא פוסק: 2 יירוטים מעל גוש דן

בשעה 20:20 נשמעו מספר אזעקות במרכז הארץ; מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שתי רקטות שנורו לאזור. אין נפגעים ולא נגרם נזק. אזעקה נשמעה גם בנמל התעופה בן גוריון

שתי אזעקות נשמעו הערב (שבת) בשעה 20:20 בפלמחים, ראשון לציון, בני ברק, גבעתיים, רמת גן, בית החולים תל השומר ובנמל התעופה בן גוריון. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שתי רקטות שנורו לאזור. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החמאס הציב לעצמו מטרה להפר את שגרת החיים של אזרחי ישראל, בין היתר גם באמצעות ניסיונות חוזרים ונשנים לשגר רקטות לעבר מוקדים אסטרטגיים כמו נמל התעופה בן גוריון. במהלך האזעקה בשדה התעופה, פונו נוסעים שכבר היו על המטוס, זמן קצר בלבד לפני סגירת הדלתות לפני ההמראה.

גם אתמול, סמוך לשעה 18:00 נשמעו אזעקות עולות ויורדות בכל רחבי גוש דן - מבת ים, חולון וראשון לציון, ועד תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בני ברק וערים נוספות במרחב. מערכת כיפת ברזל יירטה בשמי חולון שתי רקטות שנורו לאזור מרצועת עזה, שתי רקטות אחרות יורטו באזור רמת גן וגבעתיים. שניים נפצעו קל לאחר שנחבלו בדרכם למרחבים המוגנים. באזור גוש דן נערכו סריקות של כוחות הביטחון אחר רסיסי הרקטות שיורטו.  

הירי הבלתי פוסק לעבר ישראל נמשך גם היום, וצה"ל בתגובה מגביר את התקיפות ברחבי הרצועה: בתמונות ששודרו בכלי התקשורת הפלסטינים נראית הפלתו של אחד הבניינים הגבוהים במרכז העיר עזה. על פי הדיווחים, עשרות בני אדם נפצעו וקיים חשש לחייהם של רבים נוספים.

הפצצת הבניין בעזה, היום

הבניין שנפגע מירי של חיל האוויר נקרה בורג' זאפר 4 (מגדל הניצחון) והוא ממוקם בשכונת תל אל-הווא במערב העיר עזה. על פי הדיווחים המגיעים מהרצועה, תחילה התרחש במקום נוהל "הקש בגג" במסגרתו נורה טיל שפגע קלות בגג הבניין על מנת לסמן לתושבים לנטוש אותו. כעבור 10 דקות הגיעה הפגיעה הנוספת שהביאה להפלתו.

גורמי ביטחון בכירים בישראל אומרים היום לחדשות 2 כי "שום דבר לא חסין יותר, גם אם בבניין בן 14 קומות יש פעילות טרור, הבניין ייפגע ויקרוס". בכך נראה שצה"ל איבד את סבלנותו כלפי ארגון הטרור, לאחר יממה שבה נפגעו עשרות יעדי טרור בשטח הרצועה.