אימה בעזה: חמאס הוציא להורג 4 "מרגלים" נוספים

ציד המכשפות של חמאס אחר סייענים לישראל נמשך: כלי התקשורת הפלסטינים מדווחים כי ארגון הטרור העזתי הרג ארבעה מתושבי הרצועה לאחר שנחשדו בריגול במהלך הלחימה. לאחר הביקורת הבינלאומית, תמונות ההרג נחסכו מהציבור הרחב

חמאס ממשיך לרדוף את אזרחיו בעזה: כלי התקשורת הפלסטינים מדווחים שארבעה בני אדם הוצאו במהלך היום (שבת) להורג בג'בלייה על ידי כוחות ביטחון הפנים של ארגון הטרור העזתי, בטענה שהם סוכנים המשתפים פעולה עם ישראל. בכך עלה מניין האנשים שהוצאו להורג ביממה האחרונה ברצועה ל-22.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול פורסם כי 18 בני אדם הוצאו להורג על ידי החמאס, ותמונות של הירי בחשודים פורסמו בכלי תקשורת רבים. הדבר גרם לזעזוע רב בעולם, בשל הדימיון המטריד לפעולות של ארגון טרור אחר, דאעש, שמטיל את אימתו ברחבי עירק וסוריה. ייתכן ואי פרסום תמונות ההרג היום, נובע מהביקורת הבינלאומית שספג הארגון בתקשורת. גם ארגון אמנסטי מתח ביקורת חריפה על התנהלות החמאס.

ההוצאה להורג בעזה, אתמול (רויטרס)

בכיר הלשכה המדינית של הארגון מוסא אבו-מרזוק דחה את הטענות כי התושבים הוצאו להורג ללא משפט, וטען כי הם הורשעו בהליך מהיר. "אנשים שהוצאו להורג ביומיים האחרונים הורשעו לפני כן בבית המשפט. הם שיתפו פעולה עם ישראל, והוצאתם להורג בגלל המלחמה התבצעה ברחוב", טען בריאיון שהעניק לאל-ג'זירה. "לרוב ההוצאות להורג מתרחשות בתוך כתלי הכלא. אך בית המשפט הרשיע אותם והתיקים שלהם נסגרו והשופטים הכריעו שהאנשים הללו שתפו פעולה עם ישראל".

בשיחה שקיים היום ראש הממשלה נתניהו עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון, הוא קשר פעם נוספת בין חמאס לדאעש. "העולם ראה אתמול שחמאס, כמו דעאש, מבצע הוצאות המוניות להורג. בנוסף, חמאס כמו דעאש רודף ומדכא מיעוטים", אמר נתניהו. "האמנה של שני הארגונים קוראת להקמת חליפות אסלאמית, ושני הארגונים משתמשים באותן שיטות רצחניות - לכן חמאס זה דעאש, ודאעש זה חמאס".