יעלון לתושבי הדרום: "נסייע למי שירצה להתפנות"

שר הביטחון יעלון נפגש עם ראשי הרשויות בדרום והבטיח כי משרדו יסייע למשפחות שמעוניינות להתפנות מחשש לירי פצצות המרגמה. סגן השר הנגבי: "צריך לתת את כל הסיוע למשפחות שחיות כמו ברולטה רוסית"

יעלון במסר לתושבים, ארכיון (משרד הביטחון)

על רקע התחושות הקשות בקרב תושבי יישובי עוטף עזה לאחר מותו של הילד דניאל טרגרמן בן ה-4 מפצצת מרגמה, נפגש היום (שבת) שר הביטחון משה (בוגי) יעלון עם ראשי הרשויות באזור והבטיח לסייע לתושבים שמעוניינים להתפנות מחשש להמשך הירי. לדברי יעלון, משרד הביטחון יסייע לתושבים שחשים חוסר ביטחון ביישובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סגן שר החוץ צחי הנגבי אמר היום לתכנית פגוש את העיתונות כי "מדובר בהחלטה אישית עבור כל משפחה. כשאין לנו מענה לנושא הפצמ"רים אז הרי ברור שצריך לעשות כל מאמץ לסייע למשפחות שלא יכולות להיות ברולטה הרוסית הזאת וצריך לתת את כל הסיוע כדי שהחיים בעוטף עזה יהיו הכי קלים שניתן עד שהרגיעה תושג".

נפל רקטה בעוטף עזה, אתמול

יו"ר מרצ זהבה גלאון תקפה את ההחלטה ואמרה לחדשות 2 כי "הדברים של שר הביטחון יעלון בעצם אומרים שנכשלנו להגן על תושבי הדרום, כל ההבטחות של ראש הממשלה להביא שקט ארוך טווח נכשלו. זה הישג גדול מאוד לחמאס, משנת 1948 לא היינו בסיטואציה שבה אזרחים היו צריכים לעזוב את היישובים שלהם".

בעקבות הירי הקטלני אתמול, שהביא למותו של הילד דניאל טרגרמן בן ה-4, החליטו משפחות עם ילדים במועצה האזורית שער הנגב לצאת מהאזור המטווח, זאת לאחר שגם הבוקר פגעה פצצת מרגמה בחדר אוכל בקיבוץ באזור. במועצה מבהירים כי לא מדובר בפינוי רשמי, אך עם זאת במועצה עוזרים ומסייעים לכל משפחה המבקשת לצאת להתאוורר מחוץ לאזור.

הירי הקטלני הביא למותו של דניאל

"אני רואה את הקושי, את הילדים, זה לא פשוט", אמר היום השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' שסייר בדרום. "מי שיכול לצאת החוצה ולא חיוני לקיבוץ, שלא יהיה. השיקול הוא רק שלהם. הצבא יכול להמליץ, אבל הם יבחרו. זה לא ייגמר בשעות או ימים. אמרתי שבסופו של דבר ההחלטה להישאר או לא היא אינדיבידואלית. הנשים והילדים, מי שלא חושב שהוא צריך להיות, שלא יהיה".