מפקד השפיל טירונים - ונשלח לכלא

מפקד בחיל האיסוף הקרבי הורה לחיילים שלו לזחול, אסר עליהם לשבת יום שלם בשבוע שטח, תיזז אותם וכינה אותם "פלוגה של קוקסינלים". החיילים שהרגישו שהם חווים השפלה במשך 5 חודשים, פנו לנציב קבילות החיילים. לאחרונה הוא נשלח ל-25 ימים בכלא, וועדה תבחן את המשך שירותו. "הוא פשוט התעלל בנו", סיפר אחד החיילים

מפקד שפיל חיילים ונשלח למאסר (רויטרס)

מקרה חמור של השפלת טירונים מצד מפקד בחיל האיסוף הקרבי. סמל טירונים ואימון מתקדם בענף הכשרות בחיל נשלח ל-25 ימי מחבוש בכלא, זאת לאחר שבמשך חמישה חודשים מתחילת הטירונות השפיל חיילים שהיו תחת פיקודו - והתייחס אליהם באופן שלא עולה בקנה אחד עם פקודות הצבא. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין היתר, הוא הורה לחיילים לזחול על הרצפה עד האזור שבו הם ניקו את האוכל, אסר עליהם לשבת יום שלם בשטח בשבוע קליעה (כולל בשעת הט"ש שלהם ובארוחות), הריץ ותיזז אותם על מדי א' לפני יציאה הביתה, וקרא להם "פלוגה של קוקסינלים".

החיילים שספגו את ההתנהגות הזו לא נשארו אדישים, והם התלוננו לנציב קבילות החיילים. בעקבות הפנייה, בחיל החלו לתחקר את האירועים ולאחרונה הוחלט לשלוח אותו ל-25 ימים בכלא. לאחר מכן, ובשל האירועים, ועדה תבחן את המשך שירותו.

"פשוט התעלל בנו"

"הוא פשוט היה מתעלל בנו, ולנו לא היה מה לעשות אלא להישמע לפקודות שלו", סיפר לחדשות 2 Online אחד מחיילי הפלוגה. "הרבה אנשים בפלוגה שנאו אותו והוא מצדו אמר שהוא ניסה לבנות לוחמים אבל זה עדיין לא מצדיק את המעשים הנוראיים שהוא עשה לנו, ולא סתם הוא קיבל עונש כל כך כבד".

לדברי גורם המעורה בפרטי האירוע, מדובר באירועים חריגים שהמפקד הביע עליהם חרטה עמוקה. לדברי אחד החיילים, בעבר היו תלונות עליו - והם חשבו שהדרך היחידה היא פנייה לגוף חיצוני שיחקור: "רק ברגע שחיילים פנו לנציב קבילות החיילים ידענו שזה יטופל כמו שצריך".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר במקרה אשר מוכר ומטופל בצה"ל. המפקד המדובר התנהג באופן שאינו עולה בקנה אחד עם המצופה ממפקדים בצה"ל ונשפט ל-25 ימי מאסר בפועל. בסיום ריצוי עונשו יועלה לוועדה במסגרתה ייקבע המשך שירותו".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv