השר לביטחון פנים: "העסק יימשך יותר ממספר ימים"

בשיחה קצרה עם העיתונאים שליוו את ביקורו ביישובי הדרום, הדגיש השר לביטחון פנים כי תושבי עוטף עזה נדרשים להפגין סבלנות ואורך רוח, משום ש"העסק כנראה יימשך יותר ממספר ימים". השר טען כי ישנה אפשרות להגיע להכרעה והוסיף כי לראשי חמאס אין חסינות: "חלקם נפגעו, חלקם ייפגעו"

"דרושה סבלנות". אהרונוביץ', ארכיון (חדשות 2)

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ביקר הבוקר (שבת) בזירות השונות שבהן התפוצצו אמש רקטות בדרום הארץ. במהלך ביקורו אמר השר לעיתונאים כי "העסק כנראה יימשך יותר ממספר ימים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדבריו, נדרשים מתושבי עוטף עזה סבלנות ואורך רוח. "אני מסתובב שם הרבה ואמרתי את זה גם לתושבים", ציין השר. "לא לכל דבר יש פתרון מיידי ולכן אני אומר שצריך הרבה סבלנות. אם נצטרך נגיע גם להכרעה ויכול להיות שזה יביא את השקט".

"יש תכניות, הן הוצגו בפנינו והתכניות פועלות", הוסיף אהרונוביץ'. "אנחנו רואים את צה"ל מכה, בעיקר דרך האוויר. כל יום מותקפות בעזה עשרות מטרות וישנם חיסולים ממוקדים. אין חסינות לראשי חמאס - לא בדרג המדיני ולא בדרג הצבאי. כולם בני מוות. חלקם נפגעו, חלקם ייפגעו".

במהלך שיחתו הקצרה עם העיתונאים התייחס השר לביטחון פנים גם למותו של הילד דניאל טרגרמן בן ה-4, שנהרג מפגיעת פצמ"ר במועצה האזורית שער הנגב, ואמר: "לצערי יש גם נפגעים. אין 100% הצלחה. אנחנו נמשיך במערכה, היא לא הסתיימה. נמשיך להיות שם (עזה) ולהכות".