הירי לדרום נמשך, צה"ל תקף 3 מסגדים ברצועת עזה

שלושה מסגדים ברצועת עזה הותקפו על ידי חיל האוויר, לאחר שצה"ל זיהה כי באתרי הדת פועלים מוקדי טרור. במהלך שעות הלילה הותקפו בסך הכל כ-30 מטרות ברחבי הרצועה. בתוך כך, נמשך הירי לעבר יישובי הדרום, כרקטה פגעה ישירות בחדר אוכל בקיבוץ בשער הנגב

צה"ל הפציץ מסגדים. ארכיון (דו"צ)

מבצע "צוק איתן" נמשך: משעות הערב אמש (שישי), תקף צה"ל כ-30 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שהותקפו: משגרים מוטמנים, אתרים לייצור ואחסון אמצעי לחימה, מתחמים צבאיים ודירות ששימשו מוקד לפעילות פיקוד ושליטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו כן, תקף צה"ל במהלך הלילה שלושה מוקדי פעילות טרור שמוקמו על ידי ארגוני הטרור בתוך מסגדים. המסגד הראשון משמש מקום מפגש צבאי של פעילי חמאס בדרום הרצועה, השני מכיל תשתיות טרור בדרום הרצועה והשלישי מהווה מקום מפגש צבאי של פעילי חמאס בצפון הרצועה.

מדובר צה"ל נמסר כי גם במהלך השבת ממשיך הצבא לתקוף יעדי טרור שונים ברחבי רצועת עזה. הפלסטינים מדווחים כי במהלך הבוקר ביצע צה"ל תקיפה מרוכזת נגד פעילי הג'יהאד האיסלאמי בבית להייא, בתגובה לשיגורים האחרונים שאירעו הבוקר לעבר המועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב ומועצה אזורית חוף אשקלון.

בתוך כך, נמשך ירי הרקטות מרצועת עזה לכיוון יישובי הדרום ויישובי עוטף עזה. רקטה פגעה בשעות הצהריים בחדר אוכל ביישוב במועצה האזורית שער הנגב. נזק נגרם למקום אך לא היו נפגעים באירוע. לפני כן התפוצצו מספר רקטות בשטחי המועצה האזורית חוף אשקלון. הבוקר, סמוך לשעה שבע, התפוצצו שלוש רקטות מחוץ לאחד מיישובי המועצה האזורית שדות נגב. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

הפלסטינים: 3 הרוגים בתקיפת צה"ל

"3 בני משפחה נהרגו", עזה (AP)

מוקדם יותר הבוקר דיווחו הפלסטינים כי שלושה בני משפחה אחת, המתגוררים במחנה הפליטים נוסיראת, נהרגו באחת התקיפות. כמו כן, בתקיפה המדוברת נפצעו חמישה בני אדם - כך על פי הפלסטינים.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים שהובאו מפי מקורות רפואיים בעזה, השלושה - בני משפחת דחרוג' - נהרגו בשכונת זוויאיידה במחנה הפליטים שבמרכז הרצועה. בנוסף צוין כי עם מותם של השלושה עלה מספר ההרוגים ברצועה כתוצאה מתקיפות צה"ל ל-2,095.

דניאל בן ה-4 נהרג מפגיעת פצצת מרגמה בביתו

התקיפות ברצועה הלילה והבוקר מגיעות לאחר שאתמול נהרג דניאל טרגרמן, בן 4, מפגיעת פצצת מרגמה סמוך מאוד לביתו באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב. מקור ביטחוני מסר כי הפצמ"ר שנורה לעבר היישוב והביא למותו של דניאל, נורה סמוך לבית ספר בשכונת זייתון בעזה.

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו מאמצי החייאה מתקדמים, אך נאלצו לקבוע את מותו. באירוע נפגעו מספר אזרחים נוספים באורח קל. בסך הכול נורו 5 פצצות מרגמה מהרצועה לעבר האזור בו התרחשה התקרית. "לא נותר הרבה מה לעשות, הפעולות שנדרשנו לבצע בשטח היו קשות. נאלצנו לקבוע את מותו של הילד כעבור זמן קצר", מסר מנכ"ל מד"א, אלי בין.

דניאל טרגרמן בן ה-4

"הפגיעה בילד הייתה קשה מאוד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם ראש המועצה האזורית שער הנגב בעקבות האירוע הקשה. "אני מביע צער עמוק ושולח תנחומים למשפחת הילד. ברגע הקשה הזה אני מחזק את אזרחי ישראל", אמר נתניהו והוסיף: "חמאס ישלם מחיר כבד על פיגוע הטרור הזה. צה"ל והשב"כ יעצימו את הפעולות נגד חמאס וארגוני הטרור עד שמטרת המבצע תושג".

שעות לאחר הפיגוע שגבה את חייו של דניאל - התבררו גם ממדי האסון: הוא נפגע בזמן ששהה בתוך הבית יחד עם הוריו ושני אחיו, בזמן ששיחקו בצעצועים על השטיח. כשנשמעה האזעקה, ההורים וילדיהם לא הספיקו להיכנס למרחב המוגן - ורסיסים של פצצת המרגמה שנחתה בסמוך לבית חדרו דרך החלון, ופגעו פגיעה אנושה בפעוט, שנפצע אנושות - ואז נהרג.