הפצמ"ר שהרג את דניאל נורה מתוך בית ספר של אונר"א ברצועה

גורם ביטחוני דיווח כי הירי הקטלני לעבר מועצת שער הנגב הגיע מתוך בית ספר של האו"ם בשכונת זייתון בצפון רצועת עזה. הפצמ"ר שנורה גרם למותו דניאל טרגרמן בן ה-4, ששיחק בביתו ולא הספיק להיכנס למרחב המוגן. משעות הבוקר נורו מרצועת עזה עשרות רקטות לעבר ישראל

זירת האירוע, היום (חטיבת דוברות המשטרה)

דניאל נהרג מפצמ"ר שנורה מתוך בית ספר של אונר"א בשכונת זייתון ברצועה: מקור ביטחוני מסר הערב (שישי) כי פצצת המרגמה שנורתה לעבר יישוב במועצה האזורית שער הנגב, והרגה את דניאל טרגרמן בן ה-4, נורתה מתוך מוסד האו"ם ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירי לדרום גבה הערב מחיר כבד במיוחד: הפצמ"ר, שנורה לאחד משטחי הכינוס ביישוב במועצת שער הנגב, פגע סמוך מאוד למקום בו שהה טרגרמן, ופצע אותו באורח קשה מאוד עד אנוש. כעבור זמן קצר, הוא מת מפצעיו. כעת מתברר כי הפצמ"ר נורה מתוך בית ספר של האו"ם בצפון שכונת זייתון ברצועה.

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו מאמצי החייאה מתקדמים, אך נאלצו לקבוע את מותו. באירוע נפגעו מספר אזרחים נוספים באורח קל. בסך הכול נורו 5 פצצות מרגמה מהרצועה לעבר האזור בו התרחשה התקרית. "לא נותר הרבה מה לעשות, הפעולות שנדרשנו לבצע בשטח היו קשות. נאלצנו לקבוע את מותו של הילד כעבור זמן קצר", מסר מנכ"ל מד"א, אלי בין.

נתניהו: חמאס ישלם מחיר כבד על הפיגוע הזה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם ראש המועצה האזורית שער הנגב בעקבות האירוע הקשה. "אני מביע צער עמוק ושולח תנחומים למשפחת הילד. ברגע הקשה הזה אני מחזק את אזרחי ישראל", אמר נתניהו והוסיף: "חמאס ישלם מחיר כבד על פיגוע הטרור הזה. צה"ל והשב"כ יעצימו את הפעולות נגד חמאס וארגוני הטרור עד שמטרת המבצע תושג". שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו גינה בחריפות את הירי והעביר את תנחומיו למשפחתו של הילד. "לישראל יש את הזכות והחובה להגן על עצמה, וארה"ב תומכת בה", הדגיש.

מהבוקר נורו מרצועת עזה יותר מ-112 רקטות לעבר ישראל. 101 מהן נפלו בשטח ישראל, 5 יורטו בהצלחה. צה"ל תקף מעל 30 מטרות טרור ברצועה.