תושבי הדרום מחו מול מעון רה"מ: "הילד לא נהרג, הוא נרצח מטיל של חמאס"

במהלך אירוע המחאה של תושבי הדרום מול מעון רה"מ בירושלים התבשרו המשתתפים על מותו של הילד בן ה-4 מפגיעת פצמ"ר בשער הנגב. "'הטפטופים' האלה הורגים ילדים, אזרחים וחיילים. זה היה רק עניין של זמן", אמר בכאב אחד ממארגני המחאה ודרש מהממשלה לקחת אחריות: "אי אפשר לעשות חצי עבודה או חצי מבצע"

מאהל המחאה מול מעון רה"מ, היום (חדשות 2)

מחוץ למעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים התאספו משעות הצהריים (שישי) תושבי הדרום שביקשו להביע את מחאתם ודרישתם לפתרון לטווח הארוך. במהרה פשטה במקום הידיעה הקשה על מותו של הילד בן ה-4 מפגיעת פצמ"ר במועצה האזורית שער הנגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התחושה קשה", אמר עדי, ממובילי המחאה. "זה היה רק עניין של זמן עד שזה יקרה. הילד הזה לא נהרג, הוא נרצח על ידי טיל של חמאס. ה'טפטופים' האלה הורגים ילדים, אזרחים וחיילים".

לדברי עדי, אין בכוונתו לשלוח את ילדיו לבית הספר הממוגן עם תחילת שנת הלימודים אם השקט לא יחזור: "אי אפשר לחיות בצורה כזו שהילדים חודשיים בבתים ואי אפשר להוציא אותם. זה בלתי נסבל".

עדי ושאר המתאספים, בהם גם תושבי ירושלים שביקשו להביע תמיכה בתושבי הדרום, דרשו שהממשלה תיקח אחריות. "אי אפשר לעשות חצי עבודה, חצי מבצע וחצי החלטה. אם הולכים לפתרון צבאי אז עד הסוף, ואם פתרון מדיני אז עד הסוף. אי אפשר לרצות את כל העולם, צריך לעשות מה שטוב למדינת ישראל", אמר.  

בנוסף קרא עדי לנציגי הממשלה לקבל החלטה באשר להמשך המערכה בדרום ולהתייצב מולם: "אם אין פתרון, שיגידו לתושבי עוטף עזה: 'תקבלו החלטה - או להישאר או שתעזבו', ויכול להיות שנקום ונלך".