ההורים התארגנו לעזוב את היישוב - ואז פגע הפצמ"ר שהרג את בנם

שעות לאחר הפיגוע הקטלני באחד מיישובי שער הנגב בו נהרג ילד בן 4, מתבררים ממדי הטרגדיה: בזמן שנשמעה האזעקה, ההורים לא הספיקו להיכנס למרחב המוגן יחד עם ילדיהם ששיחקו על השטיח בסלון. אחד הילדים נפגע ונהרג כתוצאה מרסיסים שחדרו מחלון הבית – וכל זאת בזמן שהמשפחה התארגנה לעזוב את האזור

המכוניות שנפגעו מירי הפצמ"רים, היום (חטיבת דוברות המשטרה)

בן ה-4 שיחק עם אחיו בסלון הבית, ההורים התארגנו לעזוב את היישוב - ואז פגעו רסיסי הפצמ"ר: שעות לאחר הפיגוע באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב הערב (שישי), לאחר שהתברר שילד בן 4 נהרג מפגיעת פצמ"ר קטלנית - מתבררים גם ממדי האסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן ה-4 נפגע בזמן ששהה בתוך הבית יחד עם הוריו ושני אחיו, בזמן ששיחקו בצעצועים על השטיח. כשנשמעה האזעקה, ההורים וילדיהם לא הספיקו להיכנס למרחב המוגן - ורסי-ים של פצצת המרגמה שנחתה בסמוך לבית חדרו דרך החלון, ופגעו פגיעה אנושה בפעוט, שנפצע אנושות - ואז נהרג.

"לא נותר הרבה מה לעשות, הפגיעה בילד הייתה קשה מאוד"

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר סיפר הערב כי משפחתו של הילד בן ה-4 שנהרג מפגיעת פצמ"ר במועצה יצאה מהיישוב לפני מספר שבועות, ורק לפני ימים ספורים שבה אליו. היום התכוון הזוג לצאת בשנית מהיישוב -שעות בלבד לפני הפגיעה הקטלנית.

"הפיגוע תפס אותם בדרך החוצה מהיישוב", אמר שוסטר, והוסיף כי "הפיגוע אירע כתוצאה מנפילה שאחד הרסיסים שלה היה קטלני. הייתה אזעקת צבע אדום, אבל מדובר היה בשניות בודדות. בני המשפחה לא הספיקו להתגונן. ברוב המקרים מצליחים לתפוס מחסה, אבל במקרה הזה התרחשה טרגדיה".

זירת האירוע סמוך לבית המשפחה, היום (חטיבת דוברות המשטרה)

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בפעוט מאמצי החייאה מתקדמים, אך נאלצו לקבוע את מותו. באירוע נפגעו מספר אזרחים נוספים באורח קל. בסך הכל נורו 5 פצצות מרגמה מהרצועה לעבר האזור בו התרחשה התקרית. "לא נותר הרבה מה לעשות, הפעולות שנדרשנו לבצע בשטח היו קשות. נאלצנו לקבוע את מותו של הילד כעבור זמן קצר", מסר מנכ"ל מד"א, אלי בין.