נתניהו: "החמאס ישלם מחיר כבד על הפיגוע"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב הערב בחריפות לתוצאות הפיגוע הקשה בקיבוץ במועצת שער הנגב, בו נהרג ילד בן 4 מפגיעת פצמ"ר: "החמאס ישלם מחיר כבד, צה"ל והשב"כ יעצימו את הפעולות נגד חמאס וארגוני הטרור בעזה עד להשגת מטרות המבצע". שגריר ארה"ב בישראל: "לישראל הזכות להגן על עצמה"‎

"חמאס ישלם מחיר כבד". נתניהו (חיים צח, לע"מ)

"חמאס ישלם מחיר כבד על פיגוע הטרור": את הדברים הללו אמר הערב (שישי), ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחה עם ראש המועצה האזורית שער הנגב אלון שוסטר, בהתייחסו למותו של הילד בן ה-4 היום מנפילת הפצמ"ר באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו אמר עוד בשיחה כי "בשם אזרחי ישראל אני מביע צער עמוק ושולח תנחומים למשפחתו של הילד. ברגע הקשה הזה אני מחזק את אזרחי ישראל". עוד הוסיף: "צה״ל והשב״כ יעצימו את הפעולות נגד חמאס וארגוני הטרור בעזה עד שמטרת מבצע ׳צוק איתן׳ תושג".

מוקדם יותר התייחס לאירוע שגריר ארה״ב בישראל דן שפירו. ״אני מגנה בחריפות את פיגוע הטרור הבלתי נסבל הזה ומציע את תנחומיי למשפחתו של הילד" אמר שפירו והוסיף כי "לישראל יש הזכות והחובה להגן על עצמה וארה"ב תומכת בה״.

צה"ל תוקף שלל מטרות ברצועת עזה

מאז קריסתה של הפסקת האש תקף צה"ל כ-200 יעדי טרור ברצועת עזה, וכ-30 מטרות מאז שעת חצות אמש. משעה זו שוגרו לעבר ישראל 88 רקטות, 9 מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ו-72 מהן התפוצצו בשטח ישראל.

צה"ל ממשיך לתקוף בעזה (תקשורת פלסטינית)

בשעה זו תוקף צה"ל מטרות טרור באזור חוף סודנייה ומבצע הפצצות עזות באזור חאן יונס. כמו כן, כלי טיס של חיל האוויר תקף לפני זמן קצר מספר משגרים מוטמנים במחנה הפליטים אל-מר'אזי שבמרכז הרצועה.