ירי לשפלה, יירוט מעל הרי ירושלים

אזעקה נשמעה הערב במודיעין וביישובים נוספים בשפלה ובמרחב שומרון. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה רקטה מעל הרי ירושלים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כשעה קודם לכן יורטו שתי רקטות שנורו לעבר באר שבע. גבר כבן 40 נפצע קשה לאחר שנדרס במהלך ריצה למרחב המוגן

יירוט מעל הרי ירושלים (ארכיון) (אדי ישראל, פלאש 90)

טווח הירי מתרחב: סמוך לשעה 20:45 (חמישי) נשמעה אזעקה במודיעין וביישובים נוספים בשפלה ובמרחב שומרון. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה רקטה באזור הרי ירושלים. לא דווח על נפגעים או על נזק. כשעה קודם לכן נורה מטח רקטות לעבר כל מרחב באר שבע. שתי רקטות יורטו בהצלחה. מאז חצות נורו כ-90 רקטות לעבר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזמן האזעקה בבאר שבע רץ גבר כבן 40 לתפוס מחסה במרחב מוגן ונדרס על ידי רכב חולף במהלך מנוסתו. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו אותו במצב קשה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. דקות ספורות קודם לכן תקף חיל האוויר ברצועת עזה. שני פעילי ג'יהאד אסלאמי חוסלו.

בעקבות הירי המתמשך, אושר מוקדם יותר בממשלה גיוס של עשרת אלפים חיילים לצורך הפעילות הביטחונית בדרום. החיילים, שנמנים על מגוון יחידות לוחמות ופיקוד העורף, יגויסו לצורך הגברת מוכנות בשל המשך הלחימה בעזה.

"בעקבות התמשכות מבצע 'צוק איתן' וקריסתה של הפסקת האש, החליט שר הביטחון בהסכמת ראש הממשלה לגייס מספר מקסימלי של 10,000 חיילי מילואים והסמיך את אגף המבצעים לקרוא לכוחות המילואים כפי שייקבעו", נכתב בהצעת ההחלטה.

אושר גיוס חיילי מילואים. אילוסטרציה (רויטרס)

מדובר בגיוס שנועד להחליף חיילי מילואים ששוחררו בתקופה האחרונה. השרים אישרו בדיעבד את הצו שפרסם יעלון, ובמקביל אושר גם הגיוס של 16,000 חיילי המילואים שנקראו לשירות בסוף חודש יולי. אתמול נקראו כ-2,000 חיילי מילואים לחזור לשירות צבאי, בעיקר לטובת השלמות כוח אדם ביחידות הסדירות. בצבא הדגישו כי למרות המתיחות הביטחונית, אין גיוס מילואים נרחב.

לפני כשבועיים, עם כניסתה לתוקף של הפסקת האש, הסיג צה"ל את כוחותיו מעזה. בצבא הוחלט אז על שחרורם של כ-30 אלף חיילי מילואים מחלק מהיחידות. לאחר ההחלטה נותרו בשטח כ-55 אלף מילואמניקים.

יחד עם כוחות המערך הסדיר, נערכים כוחות המילואים מחוץ לרצועת עזה למקרה שתינתן הנחייה לפעולות קרקעיות נוספות. נוסף להם נותרו כוחות חי"ר ושריון רבים בקו הגנה רחב ועבה סביב הרצועה, ובנוסף להם פלוגות אבטחה הוקצו לסיורים בכל היישובים במועצות האזוריות בעוטף עזה, על מנת להשיב את תחושת הביטחון לתושבים.