הירי נמשך: מטח כבד לדרום; בן 40 רץ למקלט, נדרס ונפצע קשה

בעוד שצה"ל ממשיך בסיכול פעילי טרור ברצועת עזה, הירי לדרום לא פוסק: בשעות הערב נורו רקטות לעבר העיר באר שבע ויישובי הסביבה. מערכת כיפת ברזל יירטה שתיים מהן, היתר נפלו בשטחים פתוחים. אדם שרץ לתפוס מחסה נדרס על ידי רכב ונפצע קשה. מחצות: 87 שיגורים לעבר ישראל

סמוך ל-19:40 (חמישי) נשמעו אזעקות בכל מרחב באר שבע והפזורה הבדואית שבנגב. לא ידוע על נפגעים או נזק. מערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות. דקות ספורות לפני כן תקף חיל האוויר ברצועת עזה; שני פעילי ג'יהאד אסלאמי חוסלו. מחצות נורו 87 רקטות לשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהישמע האזעקות, רץ גבר כבן 40 לתפוס מחסה במקלט סמוך, אך נדרס על ידי רכב חולף. צוותי מגן דוד אדום פינו אותו במצב קשה לבית החולים.

בעקבות הירי המתמשך, אושר מוקדם יותר בממשלה גיוס של עשרת אלפים חיילים לצורך הפעילות הביטחונית בדרום. החיילים, שנמנים על מגוון יחידות לוחמות ופיקוד העורף, יגויסו לצורך הגברת מוכנות בשל המשך הלחימה בעזה.

"בעקבות התמשכות מבצע 'צוק איתן' וקריסתה של הפסקת האש, החליט שר הביטחון בהסכמת ראש הממשלה לגייס מספר מקסימלי של 10,000 חיילי מילואים והסמיך את אגף המבצעים לקרוא לכוחות המילואים כפי שייקבעו", נכתב בהצעת ההחלטה.

אושר גיוס חיילי מילואים. אילוסטרציה (רויטרס)

מדובר בגיוס שנועד להחליף חיילי מילואים ששוחררו בתקופה האחרונה. השרים אישרו בדיעבד את הצו שפרסם יעלון, ובמקביל אושר גם הגיוס של 16,000 חיילי המילואים שנקראו לשירות בסוף חודש יולי. אתמול נקראו כ-2,000 חיילי מילואים לחזור לשירות צבאי, בעיקר לטובת השלמות כוח אדם ביחידות הסדירות. בצבא הדגישו כי למרות המתיחות הביטחונית, אין גיוס מילואים נרחב.

לפני כשבועיים, עם כניסתה לתוקף של הפסקת האש, הסיג צה"ל את כוחותיו מעזה. בצבא הוחלט אז על שחרורם של כ-30 אלף חיילי מילואים מחלק מהיחידות. לאחר ההחלטה נותרו בשטח כ-55 אלף מילואמניקים.

יחד עם כוחות המערך הסדיר, נערכים כוחות המילואים מחוץ לרצועת עזה למקרה שתינתן הנחייה לפעולות קרקעיות נוספות. נוסף להם נותרו כוחות חי"ר ושריון רבים בקו הגנה רחב ועבה סביב הרצועה, ובנוסף להם פלוגות אבטחה הוקצו לסיורים בכל היישובים במועצות האזוריות בעוטף עזה, על מנת להשיב את תחושת הביטחון לתושבים.