נתניהו על חיסול בכירי חמאס: "תכננו פיגועים קטלניים נגד אזרחי ישראל"

רה"מ שיבח את פעולת השב"כ וצה"ל שבמסגרתה חוסלו שלושה מפקדי חמאס בכירים בתקיפת דירת מסתור ברפיח: "מודיעין יוצא דופן ויכולת ביצוע מדוייקת". שר הביטחון יעלון: "נמשיך לרדוף ולפגוע בראשי חמאס בכל עת ובכל מקום בו יהיו"

"בכירי החמאס שחוסלו תכננו פיגועים קטלניים, חיסולם הוא הישג מבצעי גדול": ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחסו היום (ה') לחיסולם של שלושת בכירי ארגון הטרור הבוקר בגזרת רפיח ושיבחו את פעולת צה"ל ושב"כ - שאפשרה את הפגיעה הקשה בצמרת הנהגת חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המודיעין יוצא הדופן שהביא השב"כ בזכות עבודה מאומצת ומקצועית, יחד עם יכולת הביצוע המדויקת של צה"ל, אפשר לנו לקבל את ההחלטה להוציא לפועל את המבצע לפגיעה בראשי חמאס שתכננו פיגועים קטלניים נגד אזרחי ישראל", אמר ראש הממשלה. "בשמי ובשם כל אזרחי ישראל אני מודה לאנשי השב"כ, לראשי היחידות המודיעיניות והמבצעיות ולעומד בראש הארגון יורם כהן. פעולה זאת מצטרפת לשורה ארוכה של פיגועי טרור שתכנן חמאס וסוכלו".נתניהו הודה לשב"כ ולצה"ל הפועלים "כתף אל כתף במצבע צוק איתן כמו בכל ימות השנה ודבר זה מהווה נדבך חשוב לביטחון מדינת ישראל ואזרחיה". ראש הממשלה הבהיר כי מבצע צוק איתן "יימשך עד להשגת יעדו - השבת השקט לתקופה ממשוכת לאזרחי ישראל תוך פגיעה משמעותית בתשתיות הטרור".

"הישג מודיעיני ומבצעי גדול מאוד"

לדבריו הצטרף גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שאמר: "מפקדי החמאס שחוסלו אחראים לפיגועים קשים נגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל, בין היתר גם לחטיפת גלעד שליט. זהו הישג מודיעיני ומבצעי גדול מאוד של צה"ל והשב"כ, שפועלים לילות כימים כדי למען ביטחונם של אזרחי ישראל".

שניים משלושת הבכירים שחוסלו (תקשורת שב"כ,רויטרס)


"נמשיך לרדוף ולפגוע בראשי חמאס בכל עת ובכל מקום בו יהיו", הדגיש שר הביטחון. "מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל - דמו בראשו. יידעו ראשי חמאס כי לא ננוח ולא נשקוט עד אשר נניח עליהם את ידנו".

גם שרת המשפטים וחברת הקבינט המדיני-ביטחוני ציפי לבני התייחסה לפגיעה הדרמטית במפקדי חמאס הבכירים. "פגיעה בראשי הטרור היא חשובה, נכונה ולגיטימית - לא צריך להסס לרגע, גם לא בגלל השאלה מי יהיה המחליף שלהם. אני מברכת את צה״ל על כך שנפטרנו מענשם", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה.

בין הבכירים שחוסלו: מבכירי חוטפי שליט וגזרת רפיח בחמאס

בין המפקדים הבכירים בזרוע הצבאית שחוסלו הבוקר בתקיפת דירת מסתור ברפיח: ראאד עטאר, שהיה המפקד של חטיפת שליט ואחד האנשים שהחזיקו בחייל בשבי. הוא גם עמד בראש החוליה שניסתה לחטוף את סגן הדר גולדין ז"ל במהלך קרב שנערך ברפיח במסגרת מבצע "צוק איתן".

ראאד עטאר עם גלעד שליט ביום שחרורו (חדשות 2)

עטאר היה מפקד חטיבת רפיח בחמאס ובמהלך השנים היה אחראי לשורה של פיגועים רצחניים, כמו גם החדרת מחבלים לשטח ישראל. מלבד המעורבות בתכנון חטיפת שליט, נמנה עטאר עם שוביו של החייל הישראלי, ואף ליווה אותו ביום שחרורו.

מפקד בכיר נוסף שחוסל הוא מוחמד אבו שמאללה. הוא היה מעורב בשנת 94' ברציחתו של קצין צה"ל באזור רפיח ובמרוצת השנים היה אחראי על מספר פיגועי תופת שבהם נהרגו שמונה חיילי צה"ל ולמעלה מ-20 נפצעו. במהלך מבצע "צוק איתן" היה אבו שמאללה מעורב בהפעלת חדירת 13 מחבלי חמאס דרך מנהרת טרור באזור סופה.

שניים משלושת הבכירים שחוסלו (תקשורת שב"כ,רויטרס)

ההרוג השלישי בחיסול הוא מוחמד ברהום בן ה-45, תושב רפיח ופעיל בכיר מחטיבת רפיח של הזרוע הצבאית. בצה"ל הדגישו כי ברהום עסק רבות בהברחות אמל"ח לזרוע הצבאית, ובעבר גייס כספים לתנועה ואף שהה מספר שנים בסוריה ובלוב במסגרת פעילותו לגיוס כספים והעברתם לידי חמאס ברצועה.

לאחר מכן תקף צה"ל שישה פעילי ג'יהאד אסלאמי אשר עסקו בהכנות לביצוע ירי לעבר שטח מדינת ישראל, וזוהתה פגיעה. כמו כן, תקף צה"ל פעיל טרור בצפון רצועת עזה.