צה"ל חיסל 3 מפקדי חמאס בכירים, ובהם חוטפו של גלעד שליט

חיל האוויר תקף דירת מסתור ברפיח שבה הסתתרו שלושה בכירי הזרוע הצבאית ובהם שני מפקדי חטיבות - ראאד עטאר ומוחמד אבו שמלה. עטאר היה אחד מהאנשים שהחזיקו בגלעד שליט בשבי ועמד בראש החולייה שניסתה לחטוף את סגן הדר גולדין ז"ל בקרב שבו נהרגו שלושה לוחמי סיירת גבעתי

אחרי ניסיון החיסול של מוחמד דף, שלא ברור סופית אם הצליח או לא, הישג משמעותי לצה"ל עם פגיעה בהנהגה הצבאית של חמאס: שלושה מפקדים בכירים בזרוע הצבאית ובהם שני מפקדי חטיבות חוסלו בתקיפת דירת מסתור ברפיח. אחד מהם, ראאד עטאר, היה המפקד של חטיפת שליט ואחד האנשים שהחזיקו בחייל בשבי. הוא גם עמד בראש החוליה שניסתה לחטוף את סגן הדר גולדין ז"ל במהלך קרב שנערך ברפיח במסגרת מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראאד עטאר היה מפקד חטיבת רפיח בחמאס ובמהלך השנים היה אחראי לשורה של פיגועים רצחניים, כמו גם החדרת מחבלים לשטח ישראל. מלבד המעורבות בתכנון חטיפת שליט, נמנה עטאר עם שוביו של החייל הישראלי, ואף ליווה אותו ביום שחרורו.

במסגרת תפקידו היה עטאר אחראי על הכוונת כלל הפעילות הצבאית בגזרת רפיח - חפירת מנהרות, החדרת מחבלים לשטח ישראל והוצאת פיגועים. עטאר היה מעורב גם בהברחת אמצעי לחימה ממצרים אל תוך רצועת עזה.

לא נותרו מפקדים בכירים בדרום רצועת עזה

מפקד בכיר נוסף שחוסל הוא מוחמד אבו שמאללה. הוא היה מעורב בשנת 94' ברציחתו של קצין צה"ל באזור רפיח ובמרוצת השנים היה אחראי על מספר פיגועי תופת שבהם נהרגו שמונה חיילי צה"ל ולמעלה מ-20 נפצעו. במהלך מבצע "צוק איתן" היה אבו שמאללה מעורב בהפעלת חדירת 13 מחבלי חמאס דרך מנהרת טרור באזור סופה.

ההרוג השלישי בחיסול הוא מוחמד ברהום בן ה-45, תושב רפיח ופעיל בכיר מחטיבת רפיח של הזרוע הצבאית. בצה"ל הדגישו כי ברהום עסק רבות בהברחות אמל"ח לזרוע הצבאית, ובעבר גייס כספים לתנועה ואף שהה מספר שנים בסוריה ובלוב במסגרת פעילותו לגיוס כספים והעברתם לידי חמאס ברצועה. לאחר מכן תקף צה"ל שישה פעילי ג'יהאד אסלאמי אשר עסקו בהכנות לביצוע ירי לעבר שטח מדינת ישראל, וזוהתה פגיעה. כמו כן, תקף צה"ל פעיל טרור בצפון רצועת עזה.

חוסל חוטפו של שליט, ראאד עטאר (תקשורת שב"כ)

צה"ל והשב"כ אישרו את חיסול הבכירים, המהווה פגיעה קשה בצמרת חמאס, כך שלמעשה לא נותרו מפקדים בכירים באזור דרום הרצועה. החיסול התאפשר בעקבות מידע מודיעיני על פגישה בין השניים לצורך תיאום ותכנון המשך הפעולות נגד ישראל.

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי מלבד המפקדים הבכירים, נהרגו בתקיפה בשכונת אל א-סולטאן בדרום רפיח שבעה בני אדם נוספים ועשרות נפצעו. כוחות ההצלה הפלסטיניים עדיין פועלים בשטח ומחפשים אחר גופות נוספות בין הריסות המבנה בן ארבע הקומות, שהיה מטרת התקיפה.

מוחמד אבו שמאללה (תקשורת שב"כ)