הזרוע הצבאית של חמאס: נירה לנתב"ג החל ממחר ב-06:00

דובר הזרוע הצבאית של הארגון טען כי ישראל לא הצליחה לחסל את מוחמד דף. כמו כן טען הדובר כי "היוזמה המצרית נולדה מתה ונקברה יחד עם בנו התינוק של מוחמד דף". גורמי מודיעין ישראלים ל"פוקס ניוז": "ההערכה - דף חוסל"

ארכיון (דניאל נחמיה)

חמאס מכחיש כי דף חוסל - ומאיים בירי לעבר נמל התעופה בן גוריון: דובר הזרוע הצבאית של חמאס התייחס הערב (רביעי) לראשונה לגורלו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס מאז ההפצצה בה נהרגו אשתו ובנו של דף, וטען כי "בעזרת אללה מוחמד דף יהיה המפקד הכללי של הצבא שייכנס לרחבת מסגד אל אקצא עטור ניצחון". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו עוביידה, דובר גדודי עז א-דין אל קסאם, הוסיף כי דף הוא "משחרר, עד שנטהר את ארצנו - את כל ארצנו - מטינופת אחרון הכובשים, אינשאללה. ארגוני ההתנגדות יוכלו לכם". אבו עוביידה אמנם לא אמר מפורשות כי דף שרד, אך טען כי ישראל "לא הצליחה כשהפציצה את הבית בו חשבה שנמצא דף - מנהיגי ישראל והמודיעין ישבו מול המסכים וחיכו לפתוח בחגיגות אבל נכשלו".

הדובר כינה את מעשי ישראל "בוגדנות ופשעים נפשעים", טען כי הדיווחים של השלטונות הישראלים הם שקר, וחזר על הטענה לפיה ישראל הפרה את הפסקת האש.

"היוזמה המצרית מתה עם בנו של דף"

אבו עוביידה טען כי הפרת הפסקת האש מצד ישראל קברה את הסיכויים להשגת הסכם במגעים בקהיר: "היוזמה המצרית נולדה מתה ונקברה היום עם מות בנו של דף". כמו כן טען הדובר כי "המשלחת שלנו לא תחזור לקהיר" ואמר כי הירי לעבר יישובי עוטף עזה יימשך: "לא כדאי לתושבים לחזור לשם".

עוד אמר אבו עוביידה כי "דף השבית את שמחתכם כבר 25 שנים - הוא החל את דרכו כבר באינתיפאדה הראשונה, עבר מאבנים לרובים ואחר כך לפיגועי התאבדות עד שהביא את הטילים לידי הזרוע הצבאית של חמאס, והטילים הדהימו אתכם והטילו עליכם פחד". לאחר מכן איים על חברות התעופה הזרות שלא להתקרב לנמל התעופה בן גוריון החל מהשעה 06:00 בבוקר מחר (חמישי), והזהיר את אזרחי ישראל מפני התכנסויות כגון הגעה למשחקי כדורגל.

גורמי מודיעין ישראליים: "ההערכה היא שדף חוסל"

קודם לכן מסרו גורמי מודיעין ישראליים לרשת החדשות האמריקנית "פוקס ניוז" כי "ההערכה היא שמוחמד דף חוסל בתקיפת חיל האוויר בשכונת שייח' רדואן שבעזה". לדיווח לא התקבל אישור מכל מקור אחר, אך בישראל אישרו כי הצבא ניסה לפגוע בדף. מוסא אבו מרזוק, בכיר חמאס הנמצא בקהיר, דחה את הדיווחים וטען כי "דף חי וממשיך בתפקידו".

במקביל דיווחו מקורות מצריים כי משלחת ישראלית מצומצמת הגיעה לקהיר על מנת לדון באפשרות להפסקת אש נוספת. מוקדם יותר טען בתוקף דובר חמאס סמי אבו-זוהרי כי "דף כלל לא היה בבית שהותקף".

בשעות אחר הצהריים השתתפו אלפים במסע הלוויה של אשתו ובנו של דף, שנהרגו בתקיפה. ההמונים נופפו בדגלי חמאס, ירו באוויר וקראו: "לנקום בישראל". כלי התקשורת בעזה דיווחו כי לא היו אנשי חמאס בהלוויה.

חוסל או לא חוסל? מוחמד דף

"ידעתי שבתי תהפוך לשאהידה"

וידאד עספורה דף, אשתו בת ה-27 של מפקד חמאס, ועלי מוחמד דף, בנו בן ה-7, נהרגו בהפצצת צה"ל יחד עם עוד ארבעה בני אדם ובהם אשתו ובנו של אחמד דאלו, בעל הבית שהותקף ובכיר בזרוע הצבאית של חמאס.

מוסטפא חרב עספורה, אביה של וידאד, אמר כי כאשר בתו נישאה לדף לפני כשבע שנים, הוא חשש כי מדובר למעשה בגזר דין מוות: "בתי ידעה שהיא תהפוך לשאהידה כשהחליטה להינשא לו. בכל רגע מאז ציפיתי לשמוע הודעה שהיא מתה". לדבריו, הוא ראה את דף פעם אחת בלבד מאז שהזוג נישא, ומאז אותו רגע לא ידע איפה בתו מתגוררת בשל מעטה הסודיות סביב דף.