לפיד: "נרדוף את בכירי חמאס כמו שהאמריקנים רדפו את בן לאדן"

חבר הקבינט השר יאיר לפיד התייחס בביקור בגרמניה לניסיון ההתנקשות במוחמד דף, כי "מנהיגי חמאס לא ירגישו בטוחים כל עוד הם ממשיכים לפגוע באזרחים חפים מפשע; ישראל היא המוצב הקדמי במלחמה נגד הרוע הזה"‎

"נרדוף את חמאס כמו את בן לאדן", לפיד (פלאש 90)

שר האוצר יאיר לפיד הבהיר היום (רביעי) כי ישראל תמשיך לרדוף את מנהיגי חמאס במסגרת מלחמתה בטרור: "כפי שארצות הברית פעלה עם אוסמה בן לאדן, כך גם אנו נרדוף כל אחד ממנהיגי חמאס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר לפיד התייחס בנאום שנשא בגרמניה לניסיון החיסול של מוחמד דף ולחידוש הלחימה ברצועה. "מנהיגי ארגון החמאס, ארגון טרור אנטי מערבי ואנטישמי, אינם יכולים להרגיש בטוחים כל עוד הם ממשיכים לפגוע באזרחים חפים מפשע", אמר לפיד.

"זהו הרוע עמו אנחנו מתמודדים, וישראל היא המוצב הקדמי במלחמה נגד הרוע הזה. אירופה צריכה לדעת - אם הם (חמאס) יעברו אותנו, הם יגיעו אליכם. עלינו לעשות הכל כדי למנוע סבל ואת מותם של חפים מפשע, אבל אנחנו במקום הנכון כדי לומר ממנו לעולם: אנחנו לא נעלה עוד על הרכבת. אנחנו נגן על עצמנו מפני הרוע".

בדבריו התייחס לפיד גם לביקורת שנמתחת בעולם כלפי ישראל בנוגע לפעילותה בעזה וטען כי מדובר "באנשים נאורים יותר בעיני עצמם, שמעדיפים להאשים רק אותנו במה שמתרחש בעזה פשוט מפני שהם יודעים שאנחנו היחידים שמקשיבים". לפיד טען כי בעולם מפנים אצבע מאשימה כלפי ישראל משום שהיא מחויבת לערכים שבחמאס בזים להם.

שיגור רקטה מעזה, ארכיון (צלמת מנדי הכמן ,פלאש 90)

"ישראל היא המדינה הראשונה בהיסטוריה הצבאית שבעת מלחמה מודיעה לאויביה מראש היכן ומתי תפציץ, כדי להימנע מפגיעה בחפים מפשע", טען לפיד. "היא המדינה היחידה שמעבירה לאויביה מזון ותרופות בעוד הלחימה נמשכת. היא המדינה היחידה שבה טייסים מפסיקים באמצע גיחת הפצצה מפני שזיהו אזרחים על הקרקע. ולמרות כל זאת, ילדים מתים, וילדים אינם אמורים למות במלחמותיהם של המבוגרים".

"בואו לא נשלה את עצמנו. הרוע נמצא כאן. האיסלאם הפונדמנטליסטי הוא הרוע הסופי, וכמו הרוע שקדם לו הוא למד להשתמש בכל הכלים שלנו נגדנו", הוסיף לפיד. "כלי נשקו הם מצלמות הטלוויזיה שלנו, המוסדות הבינלאומיים שלנו, וועדות החקירה שלנו והמערכת המשפטית שלנו. כמו שהוא משתמש ברקטות ובמחבלים-מתאבדים, הוא משתמש בכך שאנחנו מסרבים להאמין שמישהו מסוגל להקריב את ילדי עמו רק כדי להשיג כותרת טובה או צילום טוב". אמר.

חוסל? דף בימים טובים יותר

"ההערכה היא שמוחמד דף חוסל"

זמן קצר לאחר נאומו של לפיד, דיווחה רשת "פוקס ניוז" האמריקנית כי לטענת גורמי מודיעין ישראלים, קיימת הערכה שראש הזרוע הצבאית של חמאס נהרג אמש כתוצאה מתקיפת צה"ל בבית שכונת שייח' רדואן שבעזה. מוקדם יותר היום השתתפו אלפים במסע הלוויה של אשתו ובנו של דף, שנהרגו בתקיפה. ההמונים נופפו בדגלי חמאס, ירו באוויר וקראו: "לנקום בישראל". כלי התקשורת בעזה דיווחו כי לא היו אנשי חמאס בהלוויה.

וידאד עספורה דף, אשתו בת ה-27 של מפקד חמאס, ועלי מוחמד דף, בנו בן ה-7, נהרגו בהפצצת צה"ל יחד עם עוד ארבעה בני אדם ובהם אשתו ובנו של אחמד דאלו, בעל הבית שהותקף ובכיר בזרוע הצבאית של חמאס.
הגופות נעטפו בדגלים ירוקים של תנועת חמאס ונישאו ממסגד במחנה הפליטים ג'בליה לבית הקברות. גם שני פעילי חמאס אחרים שנהרגו בתקיפת צה"ל היום כשרכבו על אופנוע, הובאו לקבורה.