צפו: חיילים התעלמו מיידוי אבנים

ארגון "בצלם" חושף תיעוד ובו נראים חיילי צה"ל כשהם לא פועלים נגד מתנחלים בחברון שהחלו ליידות אבנים לעבר פלסטינים. "לעומת זאת, החיילים הפעילו אמצעים לפיזור הפגנות נגד מיידי האבנים הפלסטינים", נמסר מהארגון. מדובר צה"ל נמסר: "מדובר באירוע חריג שאינו עומד בקנה אחד עם מדיניות צה"ל"

כך מבליגים חיילי צה"ל על אלימות מתנחלים נגד פלסטינים בחברון: תיעוד חדש שפירסם היום (ד') ארגון "בצלם" מציג אירוע של יידוי אבנים בין מתנחלים לפלסטינים מאחורי ההתנחלות בית הדסה בחברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד ניתן לראות כי המתנחלים שיידו אבנים, עמדו בסמוך לעמדת שמירה שבה נכחו חיילי צה"ל, שלא נקטו נגדם שום צעד. "לעומת זאת", טוענים בארגון, "החיילים הפעילו אמצעים לפיזור הפגנות נגד מיידי האבנים הפלסטינים ואף עיכבו שניים מהם, אחד מהם ילד".

התקרית אירעה ביום שבת האחרון, סמוך לשעה 18:30, סמוך להתנחלות בית הדסה שבחברון. בסרטון אחד ניתן לראות מתנחלת מיידה אבנים סמוך לחיילי צה"ל, ובסרטון אחר ניתן לראות מתנחלים רעולי פנים המיידים גם הם אבנים לעבר פלסטינים.

"הם לא פעלו להפסקת מעשי האלימות של המתנחלים ונקטו אמצעים רק נגד מעשי אלימות שביצעו פלסטינים", טענו בארגון "בצלם". "בנוסף, נראה כי החיילים לא ניסו לזהות מתנחלים שהיו רעולי פנים או לעכב מי מהמתנחלים עד להגעת המשטרה, כדי שניתן יהיה למצות עמם את הדין". עם זאת, הצלם המתנדב שתיעד את האירוע, מחמוד אבו חייה, עוכב על ידי החיילים לאחר האירוע למשך שעתיים, אך לא נלקח לתחנת המשטרה.

מדובר צה"ל נמסר: "מדובר באירוע חריג שאינו עומד בקנה אחד עם מדיניות צה"ל. האירועים יתוחקרו וההנחיות יחודדו לכוחות בשטח".