בלבול בחמאס: מוחמד דף חוסל?

דובר הארגון סמי אבו זוהרי אמר כי ראש הזרוע הצבאית כלל לא שהה בבית שהותקף בעזה ולגלג על ישראל: "נכשלת פעם אחר פעם בעימות עם חמאס". עם זאת, כינה את דף שאהיד בפתח דבריו ורק אחר כך תיקן למפקד חמאס

הבית שהותקף בשכונת שייח' רדואן

נמשכת התעלומה בדבר גורלו של מוחמד דף: דובר חמאס סמי אבו זוהרי הודיע בצהריים (רביעי) רשמית כי ראש הזרוע הצבאית של הארגון לא נפגע בתקיפת הבית בשכונת שייח' רדואן בעזה הלילה. אבו זוהרי לגלג על ישראל ואמר כי היא "נכשלת פעם אחר פעם בעימות עם חמאס". עם זאת כינה את דף שאהיד בפתח דבריו, ורק אחר כך תיקן למפקד החמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש פה כישלון מודיעיני גדול מאוד של ישראל כי המפקד מוחמד דף כלל לא נמצא בבית", אמר אבו זוהרי לתחנת "אל אקצה" של חמאס. מוקדם יותר אישר גורם מדיני בישראל כי דף היה יעד התקיפה.

מוחמד דף (חדשות 2)

כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי עד כה חולצו שש גופות מתוך ההריסות. ארבע משש הגופות זוהו: וידאד עספורה דף, אשתו של ראש הזרוע הצבאית, וכן בנו עלי מוחמד דף. כמו כן נהרגו גם אשתו ובנו של אחמד דאלו - בעל הבית שהותקף ובכיר בזרוע הצבאית של חמאס.

אמש אמר בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק כי מטח הרקטות הכבד לעבר ישראל היה תגובה לתקיפה של חיל האוויר על ביתו של מוחמד דף בשכונת שייח' רדוואן. "ישראל הפרה את הפסקת האש בכך שניסתה להתנקש בחייו של מוחמד דף", אמר אבו מרזוק הלילה. הוא לא ציין האם דף נפגע כתוצאה מהירי, אך הוסיף כי מספר אזרחים נהרגו.

מטח רקטות לעבר גוש דן (רויטרס)

אמש, זמן קצר לאחר תקיפת הבית בשכונת שייח' רדואן, שיגרה הזרוע הצבאית של חמאס מטח רקטות נרחב לעבר גוש דן, אזור השפלה, ירושלים והדרום. גדודי אל קסאם הודיעו כי שיגרו רקטות מסוג M-75 ופאג'ר 5 לעבר גוש דן והשפלה, וגם רקטה מסוג J-80 ששוגרה לעבר נמל התעופה בן גוריון. בחמאס טענו גם כי ירו לעבר באר שבע 5 טילי גראד, 10 טילים לקריית מלאכי, רקטות קסאם לנתיבות - וגם רקטה לעבר מרחב העיר ירושלים.