הירי לא נפסק: פגיעה ישירה בבית במ"א חוף אשקלון

מטחי הרקטות מרצועה עזה נמשכים מאז שעות הבוקר המוקדמות. רקטה שנורתה לעבר מועצת חוף אשקלון פגעה ישירות בבית מגורים באחד היישובים. למרבה המזל לא היו נפגעים. אזעקות נשמעו הבוקר בשורה של ערים ויישובים בדרום, כשבמקביל ממשיכות תקיפות צה"ל ברצועה. חמאס: "שיגרנו טיל לעבר תחנת קידוח גז ישראלית בלב ים"

נמשך הירי מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום: רקטה פגעה בשעות הצהריים (רביעי) ישירות בבית מגורים ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון. בתקרית לא היו נפגעים. מאז שעות הבוקר נורו עשרות רקטות לעבר יישובי עוטף עזה וערי הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 10:30 יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה שנורתה לעבר העיר קריית גת. רקטה נוספת שנורתה לעבר העיר התפוצצה בשטח פתוח. קודם לכן התפוצצו שתי רקטות בתוך יישובים במועצה האזורית אשכול. בכל המקרים לא היו נפגעים. מוקדם יותר נשמעה אזעקה בערים אשדוד ואשקלון וביישובי עוטף עזה. רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רקטה פגעה ישירות בבית, ארכיון (גיא נובוטני, חדשות 2)

בתוך כך, גדודי אז א-דין אל קסאם טוענים בכלי התקשורת הפלסטינים כי "בסביבות השעה 12 בצהריים הפצצנו לראשונה תחנת קידוח גז ישראלית בלב הים". ישראל לא הגיבה לדיווח ולפי שעה אין לו אימות.

במקביל נמשכות תקיפות צה"ל ברצועת עזה. במהלך אתמול והבוקר תקף צה"ל יותר מ-80 מטרות ברצועת עזה, כשעיקר המאמץ של הכוחות מתמקד בניסיון לסכל את מערך ירי הרקטות - כולל משגרים, בורות, חוליות שיגור וגם מחסנים של אמצעי לחימה.

במהלך הלילה התפוצצו במועצה האזורית אשכול שלוש רקטות ושתי רקטות נוספות התפוצצו בשטחי המועצה בשעות הבוקר המוקדמות. אזעקה נשמעה במהלך הלילה גם בעיר אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון אך לא אותרו נפילות.

ירי כבד גם לאזור המרכז (רויטרס)

חמאס: ישראל ניסתה לחסל את מוחמד דף

הירי לאשכול מצטרף למטח שנורה אמש סמוך לשעה 22:40 לעבר גוש דן, ירושלים, השפלה ויישובי עוטף עזה. רקטה שנורתה לעבר תל אביב התפוצצה בשטח פתוח ולא דווח על נפגעים באירוע. חמאס נטל אחריות לירי לעבר תל אביב וירושלים.

חוסל? מוחמד דף (חדשות 2)

במהלך הלילה האשים בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק, כי ישראל ניסתה לחסל את ראש הזרוע הצבאית של הארגון - מוחמד דף. לטענת אבו מרזוק, הירי הכבד לעבר ישראל אמש נבע מתקיפה של חיל האוויר בבית בשכונת שייח' רדוואן. "ישראל הפרה את הפסקת האש בכך שניסתה להתנקש בחייו של מוחמד דף", אמר אבו מרזוק הלילה.

בשלב זה ממשיכים בחמאס לשמור על עמימות בנוגע לשאלה האם דף נפגע בתקיפה על ביתו. במקביל מדווחים הפלסטינים כי אשתו ובנו נהרגו במתקפה של חיל האוויר. גורמי רפואה פלסטינים טוענים כי אדם נוסף נהרג במתקפה, אך זהותו לא פורסמה.