הבוקר: ירי רקטות לאשכול; צה"ל תקף מטרות בעזה

אחרי ההסלמה הדרמטית אמש, נראה כי היום עומד להיות עוד יום של אש: במהלך הלילה נורו רקטות לעבר המועצה האזורית אשכול וחוף אשקלון, אזעקות נשמעו גם בעיר אשקלון. אין נפגעים או נזק בכל המקרים. צה"ל תקף עשרות יעדי טרור ברצועה

נפילת רקטה במ.א. אשכול (מוא"ז אשכול)

אש בלי הפסקה: הירי לעבר ישראל נמשך כל העת, ובמקביל - נמשכות התקיפות הישראליות ברצועה, בינתיים רק מהאוויר. מאז תחילת ההסלמה נורו לישראל יותר מ-50 רקטות, וחיל האוויר תקף יותר מ-30 מטרות טרור ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלוש רקטות שנורו מעזה התפוצצו במועצה האזורית אשכול במהלך הלילה, ואליהן הצטרפו עוד שתי רקטות כבר בשש וחצי בבוקר. כל חמש הנפילות היו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק. אזעקה נשמעה במהלך הלילה גם בעיר אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון אך לא אותרו נפילות.

חיל האוויר הרעיש הלילה את רצועת עזה, עם יותר מ-30 מטרות שהותקפו על ידי המטוסים הישראליים. התקיפות נמשכו גם בשעות הבוקר, עם מטרות טרור שהופגזו בזייתון, רפיח וג'בלייה. הפלסטינים מדווחים על שני אזרחים הרוגים, אחת מהם ילדה בת שלוש.

אמש: ירי לגוש דן, ירושלים ויישובי הדרום

הירי לאשכול מצטרף למטח שנורה אמש סמוך לשעה 22:40 לעבר גוש דן, ירושלים, השפלה ויישובי עוטף עזה. רקטה שנורתה לעבר תל אביב התפוצצה בשטח פתוח ולא דווח על נפגעים באירוע. חמאס נטל אחריות לירי לעבר תל אביב וירושלים. 

סוללת כיפת ברזל יירטה רקטה שנורתה לירושלים. לפני כן יורטה רקטה שנורתה לעבר תל אביב וכן רקטה נוספת בשמי בית שמש. במקביל דווח על רקטה שהתפוצצה בתוך יישוב במועצה האזורית אשכול - אין נפגעים באירוע. כמו כן, רסיסי רקטה שנורתה לעבר מרכז הארץ פגעו במכונית באזור תל אביב. כתוצאה מהפגיעה כלי הרכב עלה באש, אך לא דווח על נפגעים באירוע.